Саморозвиток

Як знаходити маленькі дива навіть у важкі часи

Вдячність не виключає негативні ситуації, але допомагає сприймати їх більш легко.

Коли ми помічаємо, що все йде добре і знаходимо приємні моменти, це веде нас до відчуття подяки. Подяку відіграє значну роль у нашому житті й у нашому благополуччі. Вона також є важливим інструментом подолання труднощів. Вдячність не виключає негативні ситуації, але допомагає нам сприймати їх більш легко.

Як же ми можемо зміцнити нашу «м'яз подяки», яка допоможе нам бачити хороше навколо?

Просто будьте тут і зараз

Ми не зможемо помітити диво прямо зараз, якщо будемо завчасно турбуватися про майбутнє або «якщо». Як квітка розквітає прямо зараз, насолоджуйтеся цим і залишайтеся в моменті.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ми втрачаємо багато зараз, якщо зосереджуємося лише на завтрашньому дні. Коли ми приймаємо душ і відчуваємо, як гаряча вода огортає нас, ми цінуємо цей момент.

Вправляйтеся в подяці

Запишіть кілька речей, за які ви вдячні, щоб навчити свій розум звертатися до більш позитивних думок.

Це можуть бути звичайні речі: чашка ароматної кави або розмова з другом. Коли ви бачите троянду, чи звертаєте ви увагу на її красу або колючі шипи? Обидві сторони реальні, але на чому ви фокусуєте увагу?

Налаштуйтеся на свої відчуття

Пориньте в них повністю. Змініть маршрут та зверніть увагу на деталі навколо вас. Послухайте музику і спробуйте розрізнити звуки інструментів. Вдихніть пахощі на ринку спецій, квітів, пахощів. Випробуйте нові смаки продуктів. Відчуєте м'якість цього дивана.

Організуйте сенсорну вечірку і спробуйте різноманітні відчуття. Тут можна розвинути свій творчий потенціал.

Відкрийтесь для буденності

Це може здатися несподіваним, але це допомагає нам помічати більше незвичайного.

Вид на безкрайні простори океану і його горизонт може викликати в нас трепет перед величчю природи, так само як і щебетання ранкових птахів після пробудження. Відчуття і звук власного дихання у спокої або під час медитації може пробудити глибоке розуміння нашого життя. Танці або фізичні вправи можуть долучити нас до внутрішнього ритму і красу нашого тіла.

Ми тренуємо наші почуття в більш спокійні часи, щоб бути готовими до труднощів, які можуть виникнути в нашому житті. Тоді ми будемо дуже вдячні за дива — як повсякденні, так і незвичайні, які в іншому випадку ми могли б пропустити.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст