Саморозвиток

Мудре правило Хань Сян-цзи, яке допомагає зберегти нерви

Все проходить...
У сучасному світі нелегко. Ритм життя швидко змінюється, ми стикаємося з різними викликами і обов'язками, які вимагають оперативних дій та ухвалення рішень. Ми втомлюємося, выдыхаемся, истощаемся...

Ось кілька мудрих правил, які допомагають зберегти нерви і сили в будь-якій ситуації.

Склянка води

Психологи радять, щоб уникнути непродуманих і імпульсивних рішень важливо взяти паузу на те, щоб все продумати. В цьому допомагає людині просто звичайний стакан холодної води.

Причому пити її треба повільно, спокійно, не поспішаючи. Якщо це відразу не допомагає заспокоїтися, то потрібно випити ще склянку, головне, щоб вода була кімнатної температури і пити її потрібно як можна повільніше в тому ритмі, в якому дійсно зручно.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Цей прийом допомагає позбутися від переживань, стати сильніше і зібратися з силами. Його варто використовувати в ті моменти, коли нерви на межі, хочеться розлютити або розплакатися.

«Наберися сміливості, якщо хочеш щось змінити. Наберися терпіння, якщо щось змінити неможливо. І будь мудрим, щоб знати, коли потрібна сміливість, а коли терпіння...»

Все продовжується

Навіть якщо здається, що ситуація зайшла в глухий кут, важливо нагадувати собі як можна частіше про те, що все продовжується і що важливо просто постаратися зробити те, що дійсно хочеться і хотілося б зробити. Часто помилки, особливо фатальні, люди роблять тоді, коли їм здається, що далі ситуація розвиватися не буде.

Вислухай всіх. Прислухайся до небагатьох. Вирішуй сам.

Що це кінець, безвихідь і так далі, але насправді це всього лише криза, який так само переборний, як і інші стресові ситуації. Будь-яка ситуація розвивається в динаміці. Так що не варто думати, що вона назавжди.

Ніяких «терміново» у важливих рішеннях

Запорука успішності в будь-якій справі – спокій, розміреність і відсутність фанатизму. В такій ситуації людина встигає зробити те, що дійсно для нього важливо, потрібно і корисно.

Поспіх часто призводить до помилок, а справ, що вимагають швидкої мобілізації сил не так вже й багато. Ось чому ті, хто намагаються зробити все і відразу, часто страждають від, часом непоправних помилок, труднощів і багато чого іншого.

Тому тим, хто хотів би поліпшити своє життя і впоратися зі стресом, важливо постаратися уникати занадто термінової роботи і постаратися не поспішати у вирішенні тих питань, які дійсно важливі для самої людини.

Поспішність у вирішенні важливих питань може обертатися прикрими промахами, помилками, які негативно можуть впливати на річ. Тому тим, хто хоче щасливого і спокійного життя, важливо постаратися уникати швидкості. Інакше можна багато втратити і потім шкодувати про це. Так що важливі рішення вимагають багато часу на продумування.

ХаньСян-цзи – китайський філософ, один з Восьми безсмертних у даоському пантеоні. Ось його думка про те, яке одне мудре правило життя допомагає зберегти сили і нерви:

Все, що важливо, не буває терміново, все, що терміново — суєта.

За матеріалами: Мудрість життя

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст