Саморозвиток

16 щоденних звичок для щасливого життя

Щастя не відбувається випадково, це вибір. Живіть життям, яку ви заслуговуєте.

Покладатися на зовнішні події та обставини, щоб відчувати себе щасливим, насправді це рецепт нещастя.

Щастя не в тому, щоб все було так, як ви запланували. Мова йде не про безпроблемне життя або досягнення певної мети або завдання здобути вищу освіту, придбати квартиру та інше). Мова про можливість насолоджуватися тим, що ви маєте зараз, незважаючи ні на що.

Щастя не відбувається випадково, це вибір. Це навик, який кожен може розвинути при наявності правильних звичок. Живіть життям, яку ви заслуговуєте.

16 звичок, які можуть змінити ваше життя:

1. Цінуєте більше.

Вдячність живить щастя. Воно підкреслює і надає цінність того, що має значення в нашому житті. І чим більше ви цінуєте, тим більше ви знайдете речей, достойних вдячності.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Кожен день, прокидаючись і лягаючи спати, нагадуйте собі про три речі, які ви цінуєте у своєму житті.

2. Заряджайтеся енергією щоранку.

Ранок задає тон решті дня. Доброго ранку дає вам енергію і відчуття готовності підкорити світ.

Медитуйте, займайтеся йогою, напишіть список всього, що любите, подивіться надихаючі відеоролики на YouTube або послухайте улюблену пісню перед виходом з дому. Просто налаштуйтеся на відмінний день!

3. Практикуйте прийняття.

Не завжди все йде за планом. Раніше я засмучувалася, коли плани змінювалися. Але опір нічого не змінювало; замість цього просто відправляв мене в спадну спіраль. Коли я почала приймати все, що сталося, звільнила себе від непотрібних страждань.

Почніть практикувати прийняття. Приспосабливайтесь до нової ситуації, не підігріваючи її негативними емоціями.

4. Живіть сьогоденням.

Все відбувається тут, у цей момент. Це єдине місце, де ви можете випробувати щастя (або щось ще, якщо вже на те пішло). Це єдине місце, де варто бути.

Всякий раз, коли ви входите в нове місце, використовуйте свої п'ять почуттів — звук, зір, дотик, нюх і смак — щоб знайти більше цього.

5. Слухайте уважно.

Слухайте зосереджено й з співчуттям. Подаруйте своє повне увагу. Це потужне джерело щастя, оскільки він створює міцні зв'язки між людьми і переносить вас в даний момент.

Будь то ваш колега, партнер або зовсім незнайома людина на вулиці, дозвольте собі більше бути присутнім у всіх ваших розмовах.

6. Економте гроші, щоб інвестувати в спогади.

Матеріальні речі можуть задовольняти нас в короткостроковій перспективі, але досвід — це те, що робить нас щасливими в довгостроковій перспективі.

Купуйте тільки те, що вам потрібно. Потім використовуйте гроші, відкладені на враження, які будуть надихати вас і робити щасливими кожен раз, коли ви згадаєте про них.

7. Знайомтеся з новими людьми.

Багато хто з нас перестають заводити друзів після 25 років. Заведіть нових друзів, і ви виростете як особистість, отримати новий досвід.

Проведіть дружню бесіду з незнайомцем і, можливо, у вас з'явиться новий друг. Може бути, це на п'ять хвилин, а може бути, на все життя.

8. Мрійте по-крупному.

Мрії гарні; вони просувають нас вперед. Вони оживляють наше серце, пробуджують розум і дають привід для життя. Дозвольте собі мріяти про що і вірте, що це може стати для вас реальністю.

Присвячуйте хоча б п'ять хвилин кожен день того, щоб зануритися в життя своєї мрії. Зробіть це як можна більш реальним: візуалізуйте і створіть відчуття того, що ви робите і все, що хочете.

9. Робіть кроки до своєї мрії.

Схоже ваше справжнє на майбутнє, про яке ви мрієте? Якщо ні, витрачати більше часу і енергії на те, що ви хочете побачити.

Робіть маленькі кроки кожен день, щоб наблизитися до того, чого ви хочете.

10. Розвивайте мислення достатку, а не дефіциту.

Те, як ми сприймаємо світ, залежить від нашого сприйняття його. Коли ви живете в нужді, ви захищаєте і збираєте. Коли ви віддаєте, ви сигналізуєте, що у вас більш ніж достатньо для себе.

Не відчуваєте, що ви отримуєте достатньо любові? Даруєте любов комусь іншому. Не відчуваєте, що заробляєте достатньо грошей? Дайте частина того, хто в нужді.

11. Знайдіть час для підзарядки.

Незважаючи на те, що ми живемо в суспільстві, яке спонукає нас робити більше, бути більше, віддавати більше і більше, нам потрібен час, щоб перезарядитися. Нам необхідно підживлювати себе енергією. Робіть короткі перерви, і чому б не подрімати?

12. Будьте поруч зі щасливими людьми.

Наші емоції заразливі. Якщо хтось посміхається вам, ви, ймовірно, посміхнетеся у відповідь. Якщо хтось грубіянить, то, швидше за все, вам захочеться відповісти хамством. Більше спілкуйтеся з людьми, чиє ставлення до життя ви хочете вловити.

13. Рухайтеся спокійно і впевнено.

Швидше не означає краще. Зайнятість не означає самореалізацію. Не поспішайте з життя.

Вкладайте всю свою душу і енергію на те, що ви робите, і зосередьтеся на цьому (і тільки на цьому).

14. Відпустіть.

Відпустити не завжди легко, але це єдиний спосіб прийти до чогось нового і кращого. Коли ми відпускаємо щось, ми приходимо до душевного спокою. Боротьба закінчена, і можуть почати відкриватися нові ідеї і перспективи.

Практикуйте відмова від того, що вам не приносить користі, наприклад, від скарг, порівняння себе з іншими, негативу, помилок минулого або занепокоєння про майбутнє.

15. Частіше прощайте.

Може, хтось запізнився, може, хтось нагрубив, а може, хтось забув вам передзвонити. Прощення не виправдовує поведінку; це звільняє вас від негативу. Він вивільняє образу і інші негативні емоції, пов'язані з людиною або ситуацією.

Виробіть звичку прощати людей.

16. Звертайтеся до реального світу.

Смартфони, планшети та ноутбуки постійно потребують нашої уваги, але цифровий світ повинен доповнювати наше реальне життя, а не навпаки.

Отже, знайдіть час, щоб бути присутнім там, де ви фізично знаходитесь (оновлення статусу в Facebook може почекати).

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст