Під «ми» я маю на увазі окремих людей. Ти. Я. Людина по сусідству.

Говорячи в цілому, наука може мати розумне (хоча й далеко не ідеальне) уявлення про поведінку і розумових процесах, заснований на багаторічних дослідженнях, але навіть окремому вченому не вистачає знань, щоб «отримати» людей у більш широкому масштабі.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

1. Інші люди не ВИ.

Якщо можна, я почну з очевидного твердження: інші люди — це не ви.

Вони не такі, як ви. Незалежно від того, як багато спільного у вас з кимось, є набагато більше спільного, чого у вас немає.

Це важливо, тому що ми часто очікуємо, що інші люди будуть діяти так, як ми діяли б у даній ситуації. Але вони, ймовірно, не будуть. Принаймні, вони не будуть робити все саме так, як ви.

Це одна з основних причин конфліктів між людьми, навіть тими, хто стверджує, що любить і піклується один про одного.

Тут дуже доречна фраза: годі чекати себе від інших людей.

2. Всі ми різні.

Природний висновок істини № 1 полягає в тому, що кожна людина індивідуальна. Це означає, що у вас будуть проблеми, якщо ви будете ставитися до всіх так, як ніби вони однакові.

Існує безліч відмінностей між людьми, і ці відмінності необхідно поважати і враховувати.

Звичайно, кожен заслуговує поваги і гідності, але вам потрібно бути гнучким в тому, що ви говорите, як ви це говорите і як ведете себе.

3. Інші люди є результатом їх досвіду.

Добре, генетика також відіграє величезну роль у тому, якою є людина.

Але не можна заперечувати, що події, які відбулися в житті людини, в значній мірі формують його особистість.

Їх виховання, їх відносини з друзями і коханими, їх освіта (іноді їх ідеологічна обробка), ризики, на які вони пішли, їх успіхи і невдачі, їх важкі і хороші часи, їх вплив суворих реалій життя. Все це і багато іншого впливає на людину, що знаходиться навпроти вас. І ви не будете знати і найменшої частини цього.

Тому, будь ласка, не думайте, що ви «знаєте кого-то», тому що це не так. Навіть близько.

4. У інших людей свої проблеми.

Ніхто не вільний від проблем. Навіть буддійський чернець зіткнеться з певними труднощами. Але на відміну від ченців, більшість людей думають про свої проблеми... багато.

Людині властиво думати про те, з чим доведеться зіткнутися, і про дії, які йому, можливо, доведеться зробити.

Завжди варто пам'ятати про це при спілкуванні з людьми. Вони мають справу з власним лайном, і це може позначитися на їхній поведінці.

Більше того, оскільки більшість людей настільки поглинені своїм життям і проблемами, то рідко замислюються про вас (якщо тільки ви не є частиною проблеми).

Тобто більшість людей занадто зайняті своїми думками й думають про вас і про те, як ви виглядаєте, набагато менше, ніж ви думаєте.

5. Інші люди не дбають про ваших інтересах.

Більшість людей велику частину часу діють, щоб захистити себе або просувати свої власні інтереси.

Я не стверджую, що всі егоїстичні у стереотипному розумінні, але необхідно оцінювати дії іншої людини у порівнянні з реальністю, згідно з якою він навряд чи зробить щось, що ускладнить його життя, якщо у нього немає на це вагомих причин.

І вам не слід очікувати, що інші люди, які вступляться за вас, зроблять те, що краще для вас, чи пожертвують собою, щоб допомогти вам.

Це не означає, що вони не будуть цього робити, але не варто від них очікувати. Є різниця.

6. Вони діють на емоціях, намагаючись виправдати свої дії.

Я впевнений, що деякі люди приймають рішення цілком логічно і беземоційно. Але багато хто з самих повсякденних рішень будуть мати емоційний елемент.

В кого ви купуєте автостраховку? Багато вибирають компанію, про яку чули — це емоція, замаскована під логіку. Той факт, що ви знаєте компанію, змушує вас почувати себе безпечніше, віддаючи їм свої гроші.

І коли справа доходить до більшості інших рішень, емоції відіграють набагато більшу роль.

Часто людина приймає рішення, спираючись головним чином на тому, що йому «здається правильним» в даний момент.

Потім вони логічно виправдають це рішення перед собою та іншими.

Эзойский період

7. Всі ми засуджуємо інших (хочемо це визнавати чи ні).

Я тут не для того, щоб судити тебе...

...ну гаразд, так, тому що ми все це робимо. Всі ми засуджуємо інших, хоча часто це заперечуємо.

Це може бути оцінка того, як хто-то виглядає або як він одягається, це може бути оцінка його способу життя, це може бути навіть оцінка його особистості.

І коли я кажу «суддя», я не обов'язково маю на увазі щось негативне. Велику частину часу ми судимо несвідомо, тому що помічаємо, що відрізняється від нас.

У всіх нас є несвідомі упередження, і це правда, що вони можуть впливати на те, як ми ставимося до інших.

Прийняття цього в собі і в інших може допомогти нам розпізнавати, коли відбувається осуд, і застосовувати більш розуміє підхід до людей, з якими ми співпрацюємо.

8. Інші люди завжди щось приховують.

Неважливо, наскільки добре ви думаєте, що знаєте кого-то, ви присвячені лише невеликий відсоток його думок, їх життя, їх поривів.

Чесно кажучи, ми повинні бути за це вдячні. Ви повністю усвідомлюєте, що відбувається у вашій голові і життя — чи дійсно ви хочете знати все це про інших людей?

Хотіли б ви знати їх випадкові, часом нав'язливі думки? Хотіли б ви почути про кожній маленькій біль, яку вони відчувають, або про кожній емоції, яку вони відчувають?

А оскільки ви не знаєте про кого-то краще не робити припущень.

Не кажу, що це легко зробити. Зрештою, коли ми судимо інших, ми фактично робимо про них припущення.

9. Люди просто намагаються дожити до завтра.

Життя рідко буває простою. Велику частину часу ми просто намагаємося прожити наші дні без серйозних катастроф.

У нас є список справ, які потрібно зробити сьогодні, і ми робимо все можливе, щоб їх виконати, щоб завтрашній список не вийшов з-під контролю. У кожного купа своїх турбот і різноманітних думок в голові...

Знання цих особливостей допоможе вам краще зрозуміти і прийняти поведінку і ставлення інших людей.

РЕКЛАМА