Саморозвиток

Жорстока істина про щастя у декількох рядках від дзен-майстра Тит Нат Хана

«Ми звикли називати щастям хвилювання... Але коли ви хвилюєтеся або порушені, ні про яке заспокоєння говорити не можна. Справжнє щастя припускає спокій».
1.9к.

Що таке щастя? Всі ми задавали собі це питання.

Почуття це? Полягає воно в наявності постійної роботи, вірних товаришів і улюбленої людини? Або ж його не можна визначити словами, враховуючи особистий характер і глибину змісту, який в нього закладено?

Як говорить буддистський дзен-майстер Тит Нат Хан, щастя – це стиль життя.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

«Ми звикли називати щастям хвилювання... Але коли ви хвилюєтеся або порушені, ні про яке заспокоєння говорити не можна. Справжнє щастя припускає спокій».

У цієї простої, але мудрої прислів'ї чернець намагається донести до нас ідею про те, що щастя нерозривно пов'язане з внутрішнім заспокоєнням. Він каже, що ухвалення це перший крок до спокою. Вам необхідно прийняти себе і оточуючих такими, якими ви є.

І все ж багато людей борються з собою, відчайдушно намагаючись бути кимось іншим. А це жодним чином не допомагає ні появі почуття щастя, ні внутрішнього умиротворення.

Бути по-справжньому щасливим означає бути собою. Ви повинні зрозуміти, що чужа думка про вас жодним чином з вами не пов'язано, а тому вам зовсім не потрібно змінювати себе заради прийняття з боку навколишніх. Перестаньте шукати схвалення інших людей, тому що прийняти вас повинні тільки ви самі.

Справжня сила і щастя полягають у впевненості в собі, у розумінні та прийнятті себе.

Якщо ми встановимо тісний контакт зі своїм внутрішнім «я», це допоможе краще зрозуміти і почати більше цінувати справжнє, що, в свою чергу, наповнить наше життя радістю, любов'ю, прийняттям і умиротворенням. Ми почнемо бачити всі чудеса цьому житті, бачити прекрасне в простих речах начебто посмішки, крапель дощу, квітів, листя дерев, склянки з водою і сонячних променів...

Ведучи усвідомлене життя, ми швидко розуміємо, що весь світ сповнений чудес. Чудеса присутні в кожному з нас – ми відрізняємося один від одного кольором шкіри, формою, у нас різні очі, вуха по-різному чують музику, а серця по-своєму б'ються в унісон із Всесвітом... Дуже важливо вміти цінувати всі ці неймовірні речі, а не засмучуватися і втомлюватися від щоденної рутини.

Тит Нат Хан каже, що якщо нам хочеться думати про минуле чи майбутнє, то ці думки повинні бути продуктивними.

Не дайте собі опинитися замкненими в порочному колі переживань про наступний день і жалю про минуле. Тримайтеся за даний. Це допоможе вам стати по-справжньому щасливими і отримати задоволення від цього життя.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст