Саморозвиток

8 простих трюків дзен, які допоможуть зняти стрес і змінять життя на краще

Як перестати програвати в боротьбі за внутрішній спокій...
3.8к.

Хоч нам це і не подобається, але стрес – це частина життя. Повністю позбавитися від нього неможливо, але існують способи знизити вплив стресу на наше фізичне і душевне здоров'я.

Це досить прості техніки, і дотримуючись їх, ви незабаром почнете відчувати себе значно краще.

1. Побудьте наодинці з собою

Джерелом стресу і хаосу у вашому житті найчастіше є інші люди. Чим більше людей вас оточує, тим більше стресу ви привносите в своє життя.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Обов'язково виділіть час, коли ви можете побути наодинці з собою. Виконуйте дихальні вправи і практикуйте медитацію.

2. Будьте терплячі і мислите раціонально

У моменти, коли життя стає занадто хаотичною, постарайтеся не втрачати терпіння і не впадати в паніку. Бажано, щоб ви заздалегідь планували справи на день прийдешній.

Почніть з простого. Наприклад, зберіть валіза в дорогу за кілька днів до поїздки, підготуйте одяг на завтра з вечора і так далі.

3. Приділяйте час фізичної активності

Фізичні вправи корисні не тільки для фізичного здоров'я, але і для душевного. Вони заспокоюють і додають бадьорості. Наступного разу, коли ви вирушите на пробіжку, пам'ятайте: це допоможе вам знайти спокій.

4. Зберігайте оптимістичний настрій

Весь трюк в тому, щоб не дати роздратування і злості перемогти себе. Коли все йде не так легко впасти у зневіру. Однак це ніяк не допомагає ні вам, ні людям навколо вас.

Не дозволяйте злості і гіркоти керувати вами. Піти більш складним шляхом завжди непросто, але воно того варто.

5. Не забувайте відпочивати

Якщо ви будете занадто суворі до себе, то стрес, так чи інакше, візьме над вами перемогу. Іноді ви повинні дозволяти собі розслабитися. Наприклад, подивитися дурний комедійний серіал або замовити десерт, про яку думаєте вже кілька днів.

Якщо ви не будете дозволяти собі розслаблятися, то завжди будете на межі зриву. Це вже точно не принесе вам ніякої користі!

6. Не заперечуйте своїх емоцій

Якщо ви будете придушувати емоції і перекриєте собі всі шляхи, якими могли б їх висловити, то вони все одно нікуди не зникнуть. Вони просто будуть чекати приводу вирватися на свободу, причому статися це може у досить потворній формі.

Перший крок на шляху до того, щоб розібратися з емоціями та почуттями – визнати їх. Як тільки ви це зробите, то зможете визначити причину їх виникнення і, отже, не дасте собі потонути в негативі.

7. Будьте відкриті змін

Як би сильно ви не намагалися планувати майбутнє, ніщо і ніколи не буде складатися точно так, як ви планували. Будьте досить гнучкими.

Якщо у вас не виходить щось реалізувати чи ваші плани зазнають зміни, змиріться з цим. Постійно шукайте альтернативи і нові можливості. Не дозволяйте собі настільки сильно зациклюватися на тому, як і що повинно бути, що вже не зможете побачити інших способів.

Будьте відкриті змінам. Якщо план виявиться таким, що не відбувся, не приймайте це надто близько до серця. Іноді альтернативи, придумані спонтанно, приносять значно кращі результати, ніж чітке дотримання наміченим курсом.

8. Будьте вдячні

Один з фундаментальних принципів дзен полягає в тому, щоб бути вдячними за все, що маєте. Як тільки ви це усвідомлюєте, то почнете більше цінувати життя, станете більш відкритою людиною і вдихнете, нарешті, повною груддю.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст