Саморозвиток

Психологи стверджують: якщо використовувати це правило двох годин, життя зміниться на 180°

Якщо ви спробуєте, то навчитеся знаходити рішення як ніколи швидко.
10.2к.

За допомогою цього правила багато дивовижні особистості змогли кардинально змінити своє життя:

  • Мати Тереза – присвятила своє життя благодійності та служіння всім бідним і знедоленим.
  • Чарльз Дарвін – сформулював теорію еволюції і природного відбору.
  • Галілео Галілей – зробив важливі астрономічні відкриття, завжди залишаючись вірним своїм принципам.
  • Альберт Ейнштейн – вчений і прихильник світу.
  • Далай-лама – духовний лідер, який сприяв популяризації буддизму.

Цей список можна продовжувати нескінченно, проте в даній статті ми зосередимося на інший, але не менш важливої речі: що саме в стилі мислення цих людей допомогло їм змінити своє життя, і чому вони так відрізняються від всіх інших?

Якщо вірити психологам, то для саморозвитку людина повинна володіти рефлексивним стилем мислення. Ось та сама причина, по якій перераховані вище особи так не схожі на оточуючих.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Що таке рефлексивне мислення?

Що ми робимо, якщо щось іде не за планом або коли починає «пахнути смаженим»? Більшість людей відразу ж шукають собі виправдання замість пошуків розв'язання проблеми. І коли я кажу про більшість, то маю на увазі більше 90%.

Особливість же рефлексивного мислення полягає в пошуках рішення всередині себе, а не в якихось зовнішніх факторах. Зараз багато хто скаже, що зосередженість на собі – це прояв нарцисизму, сто може надавати руйнівний вплив як на саму людину, так і на його оточення. Але це не так.

Дослідження показали, що рефлексивне мислення – вкрай важлива складова будь-яких позитивних змін в житті. Безліч теорій про самоконтролі підкреслюють, що для змін потрібні дві речі: мета і усвідомленість свого поточного положення, щоб мати можливість оцінити різницю між ними. Одним словом, якщо ви не знаєте, чого хочете від життя, то в підсумку ні до чого не прийдете.

Рефлексивне мислення пропонує рішення, засноване на вашому зоровому досвіді і сприйнятті.

Читайте також: Про нестандартне мислення

Введення в правило двох годин

Згідно з твердженням деяких експертів, правило двох годин рефлексивного мислення може сприяти розв'язанню будь-якої проблеми!

Так, дві години здається дуже тривалим проміжком часу, але якщо розбити їх на цілий тиждень, то вийде всього за 15-20 хвилин в день.

Приміром, ось як може бути побудований ваш звичний день: повертаєтеся додому з роботи і позбавляєтеся від всіх відволікаючих факторів. І під «усіма» мається на увазі дійсно все, включаючи вуличний шум зовні. Вам знадобиться тільки ручка і блокнот. А ось питання, на які вам слід знайти всередині себе відповіді:

Чи приносить мені радість моє заняття, чи я марно витрачаю свій час?

Дотримується у мене баланс між роботою та особистим життям?

Як мені прискорити процес отримання бажаного?

Які потенційно величезні можливості я втрачаю?

Які прості речі чинять на мене занадто великий вплив?

Що може піти не так у наступні півроку мого життя?

Письменник Зат Рана у статті для Business Insider пише: «Можу зізнатися, що займаюся справою з неймовірною віддачею. Моє заняття змушує мене знаходити баланс між короткостроковими речами і віддаленою перспективою. Я помічаю можливі проблеми ще до того, як вони стануть реальними, і стикаюся з ідеями і думками, до яких просто не зміг би прийти іншим шляхом.

Але що цікаво – найбільшу цінність мені приносять не звичайні рутинні питання, а той час, коли у мене вже не залишилося речей, про які можна було б подумати. У такі моменти я даю своєму розуму повну свободу.

Я не любитель універсальних рішень, але ця ідея якраз з числа тих, які можуть допомогти багатьом людям. Всі ми думаємо про щось, але не всі роблять це свідомо і без будь-яких відволікаючих факторів або почуття провини. Ось чому час, що приділяється подібних роздумів, несе в собі неймовірну цінність».

Висновки

Відповідайте чесно: скільки простих і незначних речей, які ви зробили за сьогодні, вчора, а за минулий тиждень? Якщо середньостатистична людина може витратити на соціальні мережі 2 години в день, 15-20 хвилин на те, щоб вирішити свої сам важливі життєві проблеми, це не так вже й багато. Вірно?

Повірте, якщо ви спробуєте, то навчитеся знаходити рішення як ніколи швидко. Тільки не забувайте робити записи у своєму щоденнику, адже варто ідеї знайти фізична вираз (навіть у вигляді записи на аркуші паперу), як відбуваються неймовірні речі. Переконайтеся самі!

Переклад статті — Psychologists Reveal: Apply This 2-Hour Rule And Your Life Will Change 180°  via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст