Саморозвиток

Говоріть з любов'ю, тому що слова буквально перебудовують ваш мозок

Ретельно підбираючи слова, які вимовляєте, ви можете змінити своє життя.
4.7к.

Ретельно підбираючи слова, які збираєтеся вимовити, ви можете змінити власну свідомість. Навіть одне просте слово володіє потенціалом, достатнім, щоб вплинути на експресію генів, регулюючу рівні емоційного і фізичного стресу людини. Так вважають невролог доктор Ендрю Ньюберг з Університету Томаса Джефферсона і експерт з комунікацій Марк Роберт Уолдмен, автори книги «Слова, здатні змінити свідомість».

Використовуючи у своїй промові слова з позитивним відтінком, такі як «любов» і «світ», ми тим самим сприяємо активізації когнітивних функцій мозку і логічних центрів його лобових часток.

Крім того, якщо вживати подібні слова частіше, ніж негативні, це дасть позитивний поштовх роботі мотиваційних мозкових центрів. І навпаки – використання негативних слів перешкоджає виробленню нейрохімічних речовин, що відповідають за боротьбу зі стресом.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Кожна людина спочатку запрограмований на занепокоєння – саме так первісні люди захищали себе від небезпечних для життя ситуацій. Якщо дозволити негативним поняттями і словами проникнути в розум, у мозку відразу ж активізується центр страху, стимулює вироблення гормонів, що відповідають за стрес.

Ці гормони і нейротрансмітери заважають процесам логічного мислення і пригнічують природний хід процесів в мозку. Згідно теорії Уолдмена і Ньюберга, слова, що несуть в собі злий і негативний контекст, посилають в мозок тривожні сигнали, частково блокують роботу логічних центрів.

У той же час оптимістична і позитивна мова стимулює активність лобової частки мозку. Це область, де зосереджені мовні центри, безпосередньо пов'язані з моторною корою, а вона, у свою чергу, відповідає за роботу всієї опорно-рухової системи людини.

Читайте також: У нашому мозку є кнопка «видалити зайве». Навчіться її використовувати

Крім того, зосередженість на позитивних і правильних словах впливає і на інші області мозку. Наприклад, на тім'яну частку, внаслідок чого у людини змінюється не тільки його самосприйняття, але і сприйняття тих, з ким він контактує. Позитивний світогляд допомагає людям бачити в оточуючих добро, в той час як негативний призводить до появи сумнівів і підозр.

З плином часу під впливом свідомих думок, слів і почуттів змінюється також і форма таламуса, а це змінює наше сприйняття реальності.

В ході одного з досліджень впливу позитивних слів на життя людини вчені попросили групу учасників віком від 35 до 54 років щовечора записувати по три найбільш важливі події, які відбулися з ними за попередній день, і пояснити – у чому саме полягала їх важливість.

За три місяці експерименту у випробовуваних значно підвищився рівень радості і щастя, витіснивши прояви неспокою і депресії.

Самоаналіз, як і зосередженість на конкретних позитивних емоціях, благотворно позначається на загальному стані здоров'я людини, тим самим підвищуючи функціональність його мозку.

Переклад статті — Speak With Love, Because Your Words Can Literally Restructure Your Brain  via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст