Саморозвиток

Білл Гейтс розповів, що тепер завжди задає собі 4 питання, які ігнорував в 25 років

Ось про що він запитує себе зараз, оцінюючи свою успішність...
4.3к.

Біллу Гейтсу – 63. Зараз він вважає, що став зовсім іншою людиною, в порівнянні з тим, ким він був, коли він заснував компанію Microsoft, щоб «забезпечити комп'ютером кожен стіл у кожному будинку».

Щоб оцінити якість свого життя, Гейтс задає собі різні питання. Вони відрізняються від тих, які він ставив собі в юності.

Для 25-річного Гейтса мав значення лише одне питання, який дозволяв оцінити його успіхи в бізнесі: є продукція Microsoft втіленням мрії про персональних комп'ютерах?

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Нові питання

В особистому блозі Gates Notes бізнесмен розповів, що продовжує в кінці кожного року оцінювати свою роботу, от тільки питання змінилися. Ось про що він запитує себе зараз:

Приділяв я достатньо часу своїй сім'ї?

Багато дізнався нового?

Завів нових друзів і зміг стати ще ближче зі старими друзями?

Гейтс готовий визнати, що в 25-річному віці у нього ці питання викликали б лише сміх. Але в 63 роки вони набули для нього особливу значимість.

Друг Білла Гейтса Уоррен Баффетт підказав йому ще одне питання, який дозволить оцінити міру успішності:

Дають відповідь любов ті люди, про яких я дбаю? 

Оцінюючи якість свого життя

Безумовно, при оцінці особистого успіху необхідно дивитися і на власні кар'єрні досягнення, на рівень одержуваного нами доходу... Але чи багато хто з нас сідають і розмірковує про якість свого життя?

Для Білла Гейтса і Уоррена Баффета головною мірою якості життя є кількість і якість здійснюваних нами вчинків, здатних вплинути на життя інших людей. І оскільки ми з вами не мільярдери, то можемо почати з членів наших сімей, друзів, колег та представників місцевих громад. Що ми робимо, щоб зробити краще життя людей, що входять в сферу нашого впливу?

Це цікаво: Головний ознака високого інтелекту (цікаве спостереження Джеффа Безоса)

Уоррену Баффету цей принцип знайомий добре. Ось його визначення успіху, про який він одного разу розповів групі студентів Технологічного інституту Джорджії:

«Коли ви доживете до моїх літ, ви дійсно станете вимірювати свій успіх числом людей, яких ви любите самі і які при цьому люблять вас. Це і є справжня перевірка того, як ви прожили своє життя. Любов неможливо купити, і в цьому полягає її головна проблема. Єдиний спосіб отримати любов бути чуйним, добрим, турботливим і люблячим. Чим більше кохання ви віддаєте, тим більше її одержуєте».

Будучи третьою найбагатшою людиною на планеті, Баффетт живе, пропагуючи благодійність і регулярно займаючись її. Наприклад, він слідує принципу, відомого як «Обіцяні внески», по якому найбагатші люди світу жертвують більшу частину свого стану на добродійні цілі.

Білл Гейтс, щоб «дарувати любов», організував зі своєю дружиною Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Він пожертвував мільярди доларів на підвищення якості охорони здоров'я, боротьбу з різними захворюваннями, боротьбу з бідністю і на розширення можливостей у сфері освіти.

Переклад статті — Bill Gates Says Now He Asks 4 Questions That He Would Never Have Asked at Age 25  via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст