Саморозвиток

12 речей, які моя бабуся розповіла мені перед своєю смертю

Дванадцять самих надихаючих рад від бабусі Зельди, які вона залишила своїм нащадкам перед смертю
4.8к.

Коли моя бабуся Зельда померла кілька років тому у віці 90 років, вона залишила мені коробку різних речей з її будинку, які вона знала, я оціню через роки, коли виросту. Серед іншого, там був старий журнал в шкіряній палітурці, якому вона дала дуже влучну назву: «Журнал Натхнення».

У другій половині свого життя вона записувала в журнал свої ідеї, думки, цитати, тексти пісень та інші речі, які хвилювали її. Вона читала уривки з цього журналу мені, коли я підросла, а я слухала і задавала питання. Я щиро вірю, що частина тієї мудрості, яка зараз є у мене, вона передала мені, коли я була молодою.

Сьогодні я хочу поділитися з вами деякими з цих надихаючих місць. Я зробила все можливе, щоб впорядкувати, відредагувати і зібрати вміст у 12 пунктів. Насолоджуйтесь!

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.
 1. Вдихайте майбутнє, видихайте минуле. Не має значення, де ви, і через що вам доведеться пройти, завжди вірте, що є світло в кінці тунелю. Ніколи не чекайте, не припускайте і не вимагайте. Просто робіть те, що ви можете зробити, а решту хай буде так, як буде. Тому що як тільки ви зробите те, що можете, станеться те, що повинно було статися, або ви побачите наступний крок, який потрібно зробити.
 2. Життя може бути більш простій. Просто сфокусуйтеся на якійсь одній речі. Ви не повинні робити все відразу, і ви не повинні робити все, що прямо зараз. Дихайте, живіть, і робіть те, що прямо перед вами. Те, що ви вкладете в життя, життя віддасть вам через деякий час.
 3. Нехай інші приймають вас такими, якими ви є, або ж не приймають зовсім. Кажіть правду, навіть якщо ваш голос тремтить. Будучи собою, ви принесете красу туди, де її ще не було в світі. Ідіть впевнено своєю стежкою, і не чекайте від інших розуміння вашого шляху, особливо, якщо вони не знають, куди ви йдете.
 4. Ви не та людина, яким ви були раніше, і це нормально. Ви пройшли через численні злети і падіння, щоб стати тим, ким ви є зараз. За минулі роки сталося багато всього, що змінило ваші погляди, підніс вам уроки і змусило вас зміцніти духом. Час іде, і ніхто не стоїть на місці, але деякі люди все одно будуть говорити вам, що ви змінилися. Дайте відповідь їм: «Звичайно, я змінився. Так завжди відбувається в житті. Але я все той же чоловік, просто трохи сильніше, ніж був раніше».
 5. Все, що відбувається, допомагає нам рости, навіть якщо це важко зрозуміти зараз. Обставини будуть весь час направляти, змінювати і вдосконалювати вас. Тому, що б ви не робили – надійтеся. Сама тоненька нитка перетвориться в саму міцну мотузку. Дозвольте надії стати вашим якорем, повірте в те, що це ще не кінець історії, і відлив зміниться припливом, який в кінцевому підсумку принесе вас до тихих берегів.
 6. Не прагніть бути багатим, прагніть бути щасливим. І коли ви станете старше, ви будете бачити цінність речей, а не їх ціну. В кінці кінців ви прийдете до розуміння того, що кращі дні, це ті, в які ви посміхаєтеся без будь-якого екстраординарного приводу. Цінуйте моменти і будьте вдячні за них, не шукаючи нічого, нічого більше. В цьому і є суть істинного щастя.
 7. Будьте рішучими і життєрадісними. Зрозумійте, що більша частина ваших страждань і невдач зумовлені обставинами, а вашим ставленням до них. Посміхніться тим, хто заздрить вам і намагається нашкодити, покажіть їм, що те, чого не вистачає в їхньому житті, вони ніколи не зможуть відібрати у вас.
 8. Будьте уважні до тих, хто вам доріг. Іноді, коли кохана людина каже: «Я в порядку», слід поглянути йому в очі, міцно обійняти і сказати: «Я ж знаю, що немає». І не треба засмучуватися, якщо вам здається, що деякі люди згадують про вас, тільки коли ви їм потрібні. Знаходьте задоволення в тому, що для інших людей ви, як маячок світла, до якого вони йдуть, коли їх життя оточує темрява.
 9. Іноді ви повинні відпустити людину для того, щоб він зміг рости. Тому що головне в його житті не те, що ви робите для нього, а те, що ви навчили його робити для самого себе, щоб стати успішним.
 10. Іноді, щоб отримати результат, вам потрібно видалити від себе людей, які не поділяють ваші інтереси. Це дозволить звільнити місце для тих, хто підтримує вас у вашому баченні себе. Це відбувається мимоволі по мірі вашого зростання. Коли ви дізнаєтеся хто ви, і що ви хочете, ви почнете розуміти, що люди, яких ви знали, не завжди дивляться на речі так, як ви. Так ви можете зберегти чудові спогади, і дозволите собі рухатися далі.
 11. Краще обернутися назад і сказати «Я не можу повірити, що зробив це», ніж сказати «Мені шкода, що я зробив це». Зрештою, люди в будь-якому випадку будуть судити про вас. Тому не треба жити все життя, намагаючись справити враження на інших. Живіть, щоб справити враження на себе. Любіть себе настільки, щоб не знижувати свій рівень для інших.
 12. Якщо ви чекаєте щасливе закінчення, але не бачите його, можливо, прийшов час, щоб шукати новий початок. Подивіться на себе з боку і прийміть той факт, що ви теж маєте право час від часу робити помилки. Тільки так ви вчитеся. Сильні люди – це ті, які сміються над проблемами щирим сміхом – вони билися в тяжкому бою. Вони посміхаються, бо знають, що не дозволять нічого тягнути їх вниз, вони будуть рухатися до нового початку.

Переклад статті
12 Things My Grandmother
Told Me Before She Died

via Клубер

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст