Психологія

7 видів брехні, яку люди кажуть самі собі (і це варто їм щастя)

Ймовірно, ви прямо зараз обманюєте себе.

Якщо ви кажете, що ніколи не брехали собі, то ви брешете. Ви, ймовірно, роками вірили в деякі неправдиві речі про себе. Це може бути негативна брехня про вашу самооцінку або завищене уявлення про себе. У будь-якому разі, ця брехня може коштувати вам щастя.

Ця неправда, яку ми говоримо собі, може бути маленькою або величезною. У будь-якому разі, знайти істину теж не завжди легко.

Щоб стати кращими, ми повинні зустрітися віч-на-віч зі своїми помилками.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Отже, ось звичайна брехня, яку люди кажуть собі і яка зрештою встає у них на шляху.

1. "Якби я міг тільки ___, я був би щасливий".

Давай, заповнюй прогалини. Чого ви сказали собі, чого вам слід досягти, перш ніж ви зможете бути щасливим? Це бути заміжньою? Щоб отримати кращу роботу?

Що ж, хоч би що ви говорили собі, що маєте зробити, це вас не задовольнить. Брехня в тому, що ми, люди, рідко буваємо задоволені. Ми переходимо від одного досягнення до іншого, думаючи, що зможемо задовольнити це нескінченне бажання, але ми цього не робимо. Натомість, можливо, нам слід просто попрактикуватися в тому, щоб бути щасливими в сьогоденні.

2. "Я ні про що не шкодую"

Навіть коли ви пишаєтеся і заявляєте, що ні про що не шкодуєте, всередині ви знаєте - це неправда. І шкодувати про речі з минулого - це не те саме, що шкодувати про те, де ви перебуваєте в житті зараз.

Ось чим шкідлива ця брехня: якщо ви ніколи ні про що не шкодуєте, ви не зможете вирости на своїх помилках. І з моменту відсутності жалю ви даєте собі дозвіл не піклуватися про те, що ви робите і що говорите.

3. "У мене ні на що немає часу".

Одне з найпоширеніших обмежень, які ми накладаємо на себе, - це час. У нас ніколи немає часу відвідати друзів, у нас ніколи немає часу працювати над проектами, і, здається, у нас теж ніколи немає часу на відпустку.

Хоча ви можете говорити всім, що у вас немає часу, це також один із видів брехні, яку люди говорять собі. Якщо ви хочете чогось досягти, ви знайдете час. Ваші мрії не недосяжні, і коли ви думаєте, що вони такі, ви безумовно не щасливі.

4. "Мені весь час не щастить".

Одна з найпоширеніших брехні, яку люди кажуть собі, полягає в тому, що їм не пощастило. насправді вам ні пощастило, ні не пощастило. Наприклад, у лотереї переможці народжуються завдяки статистиці та випадковості. Найімовірніше, граючи в лотерею, ви не виграєте.

Тож говорити, що вам не щастить, коли ви щось не виграєте, просто нерозумно. Так, ви унікальні, але так само унікальні, як і всі інші, коли йдеться про річ, яка називається "удача". Якщо ви будуєте своє життя на удачі, яка, як вам здається, у вас є, життя вас розчарує.

5. "У мене ніколи не було шансів на життя".

Слухай, це просто неправда. Хоча ваше життя, можливо, було травматичним, воно не було таким уже й поганим. На вашому шляху був хтось, хто дав вам шанс стати кращими, домогтися більшого і зцілитися. Звичайно, таких людей було не так багато, але я впевнений, що принаймні один був.

У тебе був шанс на життя, і він усе ще є. Сказавши собі цю брехню, ви тільки поглибите свій негатив. А якщо в тебе більше не буде шансів, це може бути твоя вина.

6. "Я не можу жити без ___".

Ще раз заповніть цю прогалину для мене. Як ви думаєте, без чого або кого ви не можете жити? Тепер скажи мені, ти справді думаєш, що твоє життя закінчилося б, якби ця людина чи предмет зникли? Ні, не буде.

Ви вклали занадто багато енергії в інших, аж до одержимості та взаємозалежності? Якщо ви робили це роками, вам може здатися, що без них ви б померли.

Ось істина: немає нічого і нікого, хто міг би коли-небудь керувати вашим життям до такої міри. Ви можете подолати що завгодно або кого завгодно, маючи силу здорового мислення.

7. "Я такий, який я є"

Хоча це може звучати як упевненість, будьте мудрішими. Є різниця між упевненістю в собі та впертістю. Сказавши: "Я такий, який я є", ви показуєте, що ви не готові змінюватися або вдосконалюватися.

Це означає сказати "так" зволіканню, запізненням і поганому характеру. І це лише деякі виправдання поганої поведінки. Як бачите, брехня, яку люди говорять собі, іноді може маскуватися під характерну рису.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст