Психологія

6 причин, за якими ви ігноруєте свої потреби і відчуваєте себе нещасними

Вважаєте, що добрі речі потрібно заслужити, але ви ще не зробили достатньо?

Якщо вам складно усвідомити і задовольнити свої потреби, це, ймовірно, впливає не тільки на ваші стосунки.

Це може позначитися на психічному або фізичному здоров'ї. Якщо ви змусите себе робити занадто багато, це може призвести до професійного вигорання. Це також може привести до відчуття порожнечі і безцільності, якщо ви постійно ігноруєте внутрішній голос, який говорить вам, що ви не реалізовані.

Перший крок до зміни всього цього — визнати, що ви обесцениваете і знижуєте пріоритет своїх потреб, і зайнятися самоаналізом, щоб зрозуміти, чому.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Коли ми розуміємо переконання, які формують нас, ми можемо працювати над тим типом внутрішнього зцілення, яке може привести до серйозних зовнішніх змін.

Не знаєте, чому ви ігноруєте свої потреби? Можливо, ви мали щось із наступного:

1. Ви зростали, спостерігаючи, як інші люди ставлять себе на останнє місце.

Якщо ваші батьки постійно нехтували собою, прагнучи догодити іншим, можливо, ви успадкували їхні переконання, що турбота про себе є егоїстичною і неправильною.

Ймовірно, вони думали також, і, можливо, з тих же причин. Моделі самоусунення і саморуйнування часто передаються з покоління в покоління, поки хтось не скаже: «Досить» і не почне роботу, щоб розірвати це порочне коло.

2. З свого досвіду в дитинстві ви зрозуміли, що ваші потреби не так важливі, як потреби інших людей.

Якщо ваші батьки ігнорували або нехтували вашими потребами, регулярно або в якості покарання, ви, можливо, прийшли до висновку, що ви не заслуговуєте задоволення своїх потреб або що вас можна обділити, коли ви допускаєте помилки.

У дитинстві ви, ймовірно, не усвідомлювали, що відсутність батьківської турботи пов'язано з їх власними проблемами, а не з вашими.

Це не означає, що вони були поганими людьми або жахливими батьками. Швидше за все, вони повторювали ті ж шаблони, які були у них в дитинстві, тому що не знали іншого способу. Але тепер у вас є цей вибір.

3. Ви вважаєте, що мати потреби — це ознака слабкості.

Може трапитися, що ви помилково вважаєте, що мати потреби рівносильно бути залежним — можливо, із-за впливу когось іншого, хто укоренил у вас таке переконання, безпосередньо або побічно. Можливо, це відбулося в результаті недооцінки ваших почуттів, маніпуляцій у відповідь на висловлення ваших поглядів або сорому за звернення за допомогою.

Однак існує значна різниця між мати потреби і бути нужденним. І, що ще більш важливо, коли ви здатні розпізнавати і поважати свої власні потреби, ви перестаєте залежати від того, щоб інші задовольняли їх за вас. Це повне протиставлення залежності.

4. Ви вважаєте, що встановлювати свої пріоритети небезпечно, тому що інші можуть образитися, засудити або кинути вас.

Якщо в минулому вас ображали, засуджували або кидали з-за ваших спроб задовольнити свої потреби, ви можете підсвідомо боятися, що це може повторитися. Отже, ви можете відчувати паніку, навіть просто думаючи про те, щоб задовольнити свої потреби.

5. Ви вважаєте, що добрі речі потрібно заслужити, але ви ще не зробили достатньо.

У наш час легко прийти до висновку, що ви недостатньо гарні, якщо не досягли чогось вражаючого. Якщо це вірно для вас, можливо, ви відкладаєте задоволення більшості своїх потреб до тих пір, поки не досягнете чогось, що змусить вас відчувати себе гідним.

Багато проводять дні і ночі, пильно вдивляючись в екран комп'ютера, вважаючи, що їхнє життя стане кращим, коли вони зможуть справити враження — і при цьому заробити пристойні гроші. Їм не приходить в голову, що можна відчути себе краще прямо в цей момент, відійшовши в сторону, подбавши про свої потреби і дозволивши собі бути присутнім, роблячи те, що їм подобається.

6. Ви живете в режимі виживання, тому що зосереджені на тому, щоб прожити день.

Якщо ви живете в стані хронічного стресу через травми, горя або вигорання, цілком можливо, ви робите самий мінімум, просто намагаючись тримати голову над водою. Коли ви перебуваєте в режимі виживання, у вас не залишається сил зосередитися на своїх потребах, великих чи малих.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст