Психологія

15 речей, які потрібно зробити, якщо ви на когось сильно зліться

Деякі люди в кінці життя кажуть, що хочуть залишитися озлобленими. Зазвичай ми говоримо щось із наступного: Я тебе люблю... Я прощаю тебе... Мені шкода...

Ви не раз відчували злість і будете відчувати її в майбутньому. В тому числі, і стосовно людей, яких добре знаєте і любите. Ми все це зробимо. У всіх нас трапляються непорозуміння і неприємності, а також є багато можливостей попрактикуватися у тому, щоб реагувати на гнів продуктивно.

Якщо ми будемо уважні, то зможемо використовувати ці ситуації, щоб поліпшити себе і свої відносини.

Спостерігайте за своїм гнівом

1. Дозвольте собі злитися.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ви можете подумати, що вам потрібно прикрити «негативні почуття» позитивними. Але ви маєте право відчувати все, що вам потрібно відчувати. Ми всі такі.

2. Зробіть усвідомлений вибір — змиритися з цим почуттям.

Вирішіть, що ви не будете нічого робити, поки це гнів не перестане вас контролювати.

3. Відчуйте гнів у своєму тілі.

Ваша напружена шия? У тебе горить груди? У вас стискається горло? Усвідомте відчуття в своєму тілі і «дихаєте» в ці області, щоб очистити блоки, з-за яких ви відчуваєте себе застряглим.

4. Розглядайте це як вправу по самозаспокоєння.

Ви можете привести себе в сказ, подумки перебираючи всі ситуації, коли з вами вчинили несправедливо. Або ви можете умовити себе позбутися гіркого люті і знайти внутрішній спокій. Зрештою, ми єдині, хто несе відповідальність за свій психічний стан, так що це прекрасна можливість попрактикуватися в емоційній регуляції.

5. Прийміть рішення діяти, не шукаючи відплати.

Вирішіть, що ви не прагнете помститися або відновити почуття справедливості. Ви намагаєтеся розібратися в ситуації і чітко викласти свої думки з цього приводу.

Вивчіть свій гнів

6. Перевірте свій настрій перед інцидентом.

Перш ніж вступати у конфлікт, оцініть свої емоції. Чи був у вас важкий день? Чи ви відчуваєте роздратування або напруга? Можливо, чиї дії стали каталізатором, але вони несуть лише часткову відповідальність за ваше обурення.

7. Запитайте себе: чому це вас так турбує?

Зіткнувшись із викликає емоції ситуацією, з'ясуйте, чому вона так сильно вас турбує. Реакція може бути викликана вашим тлумаченням подій, а не діями інших. Наприклад, пропущений дзвінок від партнера може викликати почуття недоуменности, хоча у нього можуть бути зовсім інші причини.

8. Проведіть інвентаризацію проекцій.

Якщо ви відчуваєте гнів з приводу дій іншої людини, можливо, це пов'язано з вашими власними невдачами чи страхами. Спробуйте визначити, на що саме ви проецируете свої почуття.

9. Висловіть свої почуття у листі.

Коли ви розібралися в тому, що викликало ваш гнів і які почуття ви переживаєте, напишіть лист. Ви можете його потім просто спалити, але цей крок допоможе вам чітко сформулювати свої очікування і потреби.

Вчіться на своєму гніві

10. Зрозумійте, що для вас важливо.

Цей досвід допоможе вам зрозуміти, які риси ви цінуєте у своїх друзях: відвертість, скромність або відданість, наприклад. Це допоможе вам визначити, з ким ви хотіли б проводити більше часу в майбутньому, а з кимось менше.

11. Розберіться, що вам потрібно.

Можливо, вам потрібно поліпшити свої взаємини, а може бути, вам варто завершити їх, розуміючи, що вони більше не приносять вам користі. Прийміть це рішення і дійте відповідно.

12. Навчіться чітко висловлювати свої думки.

Цей досвід послужив відмінним уроком в тому, як ефективно виражати свої думки, щоб вас почули і зрозуміли. В майбутньому, ймовірно, вам доведеться зіткнутися з подібними ситуаціями, і це буде хорошим тренуванням для запобігання непорозумінь і вирішення майбутніх проблем.

13. Визначте, як поліпшити свою реакцію на гнів у майбутньому.

Може бути, ви зреагували дуже різко, і тепер ви навчилися бути більш уважними до своїх почуттів і реакцій. Можливо, ви взяли захисну позицію, тоді як інший чоловік відступив, і тепер готові звинувачувати менше в майбутньому.

14. Плануйте діяти інакше в майбутньому.

Можливо, в ході цього досвіду ви усвідомили свою роль у ситуації. Зазвичай все набагато складніше, ніж здається. Як тільки ви визнаєте свою частку відповідальності, зможете використовувати цей досвід для того, щоб будувати більше мирні стосунки в майбутньому.

15. І, нарешті, прощайте.

Деякі люди в кінці життя говорять: «Я б хотів залишитися розлюченим». Зазвичай ми говоримо щось із наступного: Я тебе люблю... Я прощаю тебе... Мені шкода...

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст