Психологія

Підсвідомість намагається сказати вам щось важливе: 6 ознак

Воно робить за нас практично всю важку роботу, залишаючи нашій свідомості лише ілюзію контролю...

Наша свідомість — це все, що ми дійсно знаємо. Воно дає нам наші думки і наше сприйняття навколишнього світу: два основних компонента того, що ми вважаємо нашою реальністю.

Однак, по правді кажучи, усім своїм існуванням ми зобов'язані мовчазної партнеру, нашої ментальної корпорації: несвідомого. Воно робить за нас практично всю важку роботу, залишаючи нашій свідомості лише ілюзію контролю.

І ми повинні бути за це вдячні. Якщо б нам довелося свідомо контролювати все своє єство, ми б ніколи не домоглися нічого іншого. Насправді, ми, ймовірно, не проживемо дуже довго. Зрештою, наша підсвідомість стежить за тим, щоб ми дихали через рівні проміжки часу, воно перекачує кров по нашому тілу і фактично приймає за нас більшу частину наших рішень.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ми заблукали без цього постійного і істотного дзижчання несвідомих шестерень, прихованих в нашому прихованому розумі.

Однак наша підсвідомість не зовсім безмовно; він може досягати і досягає свідомих частин психіки різними способами. Саме ці мости між несвідомим і свідомим і буде досліджувати ця стаття.

1. Інтуїція

Ми часто говоримо про інтуїції так, як ніби це якась містична сила, яка направляє нас, але в більшості випадків це всього лише заключний акт вашого підсвідомості, яке виробляє розрахунки на основі доступних інформаційних та сенсорних даних.

Коли ви інтуїтивно щось усвідомлюєте, ви просто інтерпретіруете сигнал, посланий з вашої підсвідомості. Таке відчуття, що воно з'являється з нізвідки, але це тільки тому, що ви раніше не усвідомлювали роботу, проведену під поверхнею.

Багато рішень приймаються несвідомо і діють без обдумування, тому, можливо, інтуїція — це просто ті моменти, коли ці рішення вимагають остаточного виконавчого схвалення з боку свідомої частини нашого розуму.

2. Випадкові думки

Ви коли-небудь йшли по вулиці і раптом-БУХ! думка про перше кохання приходить вам в голову? Або, можливо, ви раптово почали міркувати про плюси і мінуси заняття шахами в якості хобі, поки ви зайняті на роботі?

Наш розум часто базікає — іноді цілеспрямовано, іноді безцільно — й час від часу абсолютно випадкова думка виникає, як ніби з нізвідки. Коли ці думки переважно тривожного характеру, їх називають нав'язливими думками.

Велику частину часу ці випадкові думки будуть саме такими — випадковими і без наслідків — але іноді одна з них буде мати більше значення. Це може виявити приховане почуття, яке так чи інакше пригнічується, або бажання щось зробити або побачити когось.

Завдання полягає в тому, щоб визначити, що є що; коли ігнорувати думку, а коли звернути на неї увагу. Ключовим моментом є спостереження за тим, як розвиваються ваші емоції, коли виникає думка: чи спостерігаєте ви пасивно, як ніби ви сторонній спостерігач, або все це збуджує почуття? А потім запитайте, що ця думка намагається вам сказати.

3. Сновидіння

Коли ви лягаєте спати вночі, ваш розум (сподіваюся) відключається. Принаймні, свідома частина це робить. Ви більше не думаєте так, як коли пильнуєте, ви не так сильно реагуєте на сенсорні сигнали, що ваше тіло посилає в мозок, і ви потрапляєте в світ снів.

Тепер сни можуть бути дивними, химерними і навіть захоплюючими самі по собі, навіть якщо ваше тіло лежить нерухомо. Ваше несвідоме — це місце, де живе ваша уява, і коли свідома частина вашого розуму відключена, ваше несвідоме може вийти з-під контролю. І це часто так.

Деякі мрії — це просто забавні прогулянки по фентезійного світах, в той час як інші мають видимий зв'язок з реальністю. У будь-якому випадку, сни можуть дати можливість зазирнути у внутрішню роботу вашого розуму. Тип вашого сну часто відображає ваші основні почуття під час неспання.

Зрозуміти ці повідомлення може бути непросто-за тонких відмінностей, які можуть існувати між різними сюжетними лініями. Отже, чи хочете ви знати, що означають сни про померлих людей, значення приливних хвиль та інших природних катастроф або що робити, якщо ви змінили свого партнера, не поспішайте з висновками. Пошукайте в мережі, і ви знайдете різні інтерпретації всіх можливих снів. Знайдіть ту, яка дійсно відповідає вам і вашим конкретним обставинам.

4. Функції організму

Ваше тіло — це машина особливої складності. Величезна кількість функцій, які необхідно виконувати в будь-який момент часу, змушує вас оцінити, наскільки могутня вашу підсвідомість. Ви дихаєте, переварюєте їжу, доставляє кисень і поживні речовини до кожної клітини вашого тіла, робите дуже точні рухи — і все це несвідомо.

Не дивно, що зміни у функціях вашого тіла можуть містити повідомлення з вашої підсвідомості. Ваш кишечник особливо чутливий до коливань вашого психічного стану, і те, як він себе почуває, і продукти його роботи можуть виявити ознаки прихованої емоційної проблеми, яку необхідно вирішити.

Наша шкіра — ще одне місце, де можна легко побачити наслідки нашого несвідомого: плями, висип і плями від прищів — все це загальні симптоми стресу або роздратування. Наші волосся, очі і суглоби — це ще одні місця, де можуть проявитися наші проблеми.

5. Біль

З давніх часів вважалося, що біль іноді пов'язана не з фізичним, а з психічним станом. Наприклад, деякі пояснюють біль у колінах впертістю, негнучкістю і страхом. Кажуть, що проблеми з яснами відображають вашу нерішучість, а ішіас імовірно виникає з-за лицемірства та/або страху перед майбутнім. Головні болі і болі в шиї часто викликані почуттям стресу, замішання і пригніченості, навіть якщо ви свідомо почуваєте себе спокійно і контролюєте ситуацію.

Очевидно, що не всяка біль може мати коріння в вашому підсвідомості — часто виникають структурні проблеми в м'язах, нервах, кістках і т. д., які викликають біль, але в деяких випадках виникають дискомфорт і роздратування при відсутності будь-яких фізичних недуг. Коли це відбувається, можливо, джерелом вашого фізичного стану є приховане психічний сум'яття.

6. Втома/позіхання

Коли ви відчуваєте, що буквально вперлися про цегляну стіну, вам краще повірити, що ваш розум відіграє в цьому велику роль. Втома (навіть якщо здається, що ви виспалися) є ознаками того, що вимагає вашої уваги.

Часто ми відчуваємо втому і багато позіхаємо, коли хочемо уникнути драми і проблем в нашому житті. В кінцевому результаті ми відчуваємо себе розумово і емоційно виснаженими до такої міри, що будь-якого відпочинку стає недостатньо.

Ваша підсвідомість намагається вам сказати, що необхідно вжити заходів для вирішення деяких найбільш нагальних проблем. Фактично, воно працює понаднормово, намагаючись знайти якісь рішення, і це одна з причин, чому ваша свідомість так обмежена в енергії. Не чекайте, що ваш рівень енергії знову підвищиться, поки ви не вирішите проблеми.

Без нашого відома наша підсвідомість керує нашим життям, і ми в боргу перед ним за це. Більше того, ми можемо скористатися його посланнями і використовувати їх, щоб допомогти нам рости ментально і духовно, визначаючи потенційні уроки, які воно може нам дати.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст