Психологія

7 місць в нашому тілі, де ховаються травми

Це спосіб підсвідомості оголити психічні проблеми, які ми відмовляємося визнавати.

Емоції, думки, стреси і інші психічні чинники впливають на наш організм в цілому і можуть викликати фізичні симптоми захворювання. Психосоматичні захворювання можуть включати в себе болі в животі, головні болі, астму, виразку шлунка, артрит та багато інші стани, які провокують саме психічні фактори.

1. Горло — складності з довірою і проявом себе, неможливістю відстояти себе і свої межі, можуть бути труднощі з ковтанням, різні запалення, які є вже наслідком проживання конфлікту.

2. Живіт — складності з прийняттям себе, сильний стрес — все це може бути причиною здуття, біль у животі, проблеми зі стільцем.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

3. Тазостегнові суглоби, таз — зрада, сильний стрес, відсутність опори, страх втрати опори, травма може проявлятися в гормональних проблеми з репродуктивною функцією.

Читайте також: Психосоматика: до чого призводить терпіння

4. Груди — нестача любові, пригнічені почуття, заборона на прояв емоцій, паніка, що може проявлятися в прискореному серцебитті, тяжкості в грудях і неможливість зітхнути на повні груди.

5. Діафрагма — страх, який може впливати на затримку дихання, віддавати болями в попереку, впливати на поставу і тримати в напрузі плечі.

6. Поперек — відсутність підтримки, матеріальні проблеми, коли людина бере на себе чужу відповідальність, проблеми з попереком можуть бути виявлені в болях або защемленні сідничного нерва.

7. Голова — втрата контролю або страх втрати контролю, прагнення догодити або стати для всіх хорошим, проблеми можуть бути виражені в головних болях, запамороченні, втраті концентрації.

За матеріалами: Все про Любов до Життя

Розуміння психосоматики важливо для розробки комплексного підходу до лікування та поліпшенню здоров'я людини.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст