Психологія

6 речей, які повинні бути у жінки до 40 років

«Ніхто не народжується повністю сформованим: потрібно пройти великий шлях, перш ніж стати собою».

Подолання 40-річного рубежу — це зовсім не натяк слідувати до фінішу, швидше, навпаки, це новий старт. Просто він інший — мудрий, усвідомлений, з особливим задоволенням і розумінням...

40 років — вік для підбиття певних підсумків, коли багато хто з нас вже встигають створити родину, вийти заміж і розлучитися, побудувати кар'єру і отримати певну стабільність (або не мати).

Звичайно, якщо брати в розрахунок матеріальне — прикрашає будь-яку жінку 40+ наявність власної житлоплощі, успішний бізнес і гідний заробіток, коли ти можеш повністю забезпечити себе сама. Але також важливо, «а що всередині?»

1. Впевненість

«Ніхто не народжується повністю сформованим: потрібно пройти великий шлях, перш ніж стати собою».

Це значить прийняти свої сильні і слабкі сторони, полюбити себе такою, яка ти є. Звичайно, якщо у тебе багато кілограм зайвої ваги, не треба «топити» за бодипозитив — якщо тебе це напружує, проблему потрібно вирішувати.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Впевнена жінка не витрачає енергію на виправдання своїх вчинків, вона йде своїм шляхом, не звертаючи уваги на осуд оточуючих. Впевненість — це те, дозволяє жінці дивитися на світ ясним поглядом. Це не тільки про професійні здібності, але і внутрішня впевненість у своїй цінності як особистості.

2. Вміння говорити «ні»

Навчитися відстоювати свої кордони і не бояться говорити «ні» там, де це необхідно — важливий навик для психологічної стійкості. До 40 років жінка повинна розуміти, що її час і енергія обмежені, тому життєво важливо розставляти пріоритети.

3. Незалежність від думки оточуючих

«Ті, хто критикує вас, насправді просто говорять про себе, а не про вас».

До віку стиглості, адекватна жінка зі здоровою психікою здобуває незалежність від сторонньої думки і критики. Перестає турбуватися про те, «що подумають люди», навчається жити у згоді з власними цінностями і переконаннями.

Важливо усвідомити, що власне щастя не повинно залежати від того, що думають інші. Жінка до 40 років повинна бути впевнена в собі і своїх рішеннях, незважаючи ні на яку думку оточуючих, іноді навіть самих близьких людей.

4. Уміння будувати здорові стосунки

Просто, не вступати у відносини з абьюзером, наприклад. Або з нарцисом. Або того гірше, з людиною з різними формами залежності. Просто тому що спасательство як форма відносин вам не цікаві. Ось це справжній рівень усвідомленості, і добре б до 40 років це розуміти.

«Секрет успішних відносин полягає в тому, щоб знаходити кого-то, хто робить ваші дні трохи яскравіше, вашу посмішку трохи ширше і ваш світ трохи краще.»

5. Розуміння себе

«Одна з головних причин нашої невротичности — це незнання самого себе».

Жінка повинна вміння слухати своє серце і слідувати своїм справжнім бажанням. Зрозуміти, чого вона хоче від життя, навчитися ставити пріоритети і не витрачати енергію на те, що їй не близько. це вкрай важливо.

6. Вміння вкладати у свій розвиток

І робити це постійно, бо як інвестиції в знання завжди приносять найбільшу прибуток.

Постійний розвиток і самовдосконалення — ключ до повноцінної реалізованої життя і практично до усіх дверей в світі. До 40 років важливо сформувати установку на безперервне навчання, придбання нових знань. У першу чергу це відноситься до особистісного розвитку як жінки, а не до бізнес-навичок.

Жінка, яка перестає вчитися, перестає рости і розвиватися як особистість. А вкладаючи в себе, ви підвищуєте свою цінність і значимість, розкриваєте свій потенціал і завжди залишаєтеся цікавою для інших людей.

Кожна жінка унікальна, і її шлях до зрілості індивідуальний. Але тільки усвідомлені люди знаходять якусь ціль життя в постійному самовдосконаленні й розкриття свого потенціалу і внутрішнього наповнення.

Тому що нерозумно бути просто красивою обгорткою без зовнішніх вад (та здрастуйте сила сучасної косметології). Сумно, коли тобі 40+, а всередині порожньо, і єдине, у що ти вкладалася в житті — це в свою зовнішність...

За матеріалами: Жіноча територія

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст