Психологія

10 способів, якими бажання бути хорошим для всіх руйнує ваше здоров'я

Всіх нас з дитинства вчили: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. Однак у цій історії є і зворотна сторона...

До інших людей потрібно ставитися з добротою, але не шкодячи своєму психічному і фізичному здоров'ю. Все добре, коли в міру. І доброта теж...

Всіх нас з дитинства вчили: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. Однак у цієї медалі є і зворотня сторона, пов'язана з психічним і фізичним здоров'ям. Отже, до чого саме можуть призвести спроби бути дуже хорошим?

1. Люди користуються вами

Якщо ви добре ставитеся до людей, це всього лише питання часу, коли хтось вирішить скористатися вашою добротою і заподіяти вам матеріальний, психологічний або фізичний шкоду. Вас буде легко обвести навколо пальця, оскільки хороша людина навіть уявити собі не може, що хтось може йому нашкодити.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Вас вважають слабкою людиною

Хороші люди рідко відмовляють у проханнях іншим людям. Зважаючи на це, їх можуть вважати слабкими. І дійсно, потрібно бути сильною людиною, щоб відмовити в проханні про допомогу. І якщо ви, хороша людина, не вмієте говорити «ні», то це може бути сприйнято як ознака слабкості.

3. Ви маєте нереалістичні очікування

Хороші люди вважають, що інші люди такі ж, як і вони. Однак це, звичайно ж, не відповідає дійсності. Якщо ви добре ставитеся до всіх людей, це не означає, що вони повинні робити те ж саме. Пора змінити свої очікування.

4. Люди не вірять, що ви такий хороший

Якщо ви дійсно хороша людина, то ви можете виявити, що деякі люди просто не вірять в це. Звичайно, вони можуть бути найбільш цинічними людьми на планеті, але у світі, де окупається увагу до себе, дуже важко повірити, що хтось не хоче слідувати цьому порядку денному. Люди можуть думати, що ви ведете себе добре по відношенню до інших тому, що у вас є приховані мотиви.

5. Люди будуть звертатися до вас тільки тоді, коли їм щось потрібно

Відносини повинні будуватися на рівноправній основі, обом сторонам необхідно вкладати в них однакові зусилля. Якщо ви — дуже хороша людина, ви можете зіткнутися з ситуацією, коли ваші друзі будуть згадувати про вас тільки тоді, коли їм щось потрібно від вас.

6. Ви залучаєте потребуючих людей

Як правило, дуже хороші люди однаково ставляться до всіх, кого вони зустрічають. Це означає, що ви насправді не маєте меж, коли справа доходить до того, щоб не впускати у своє життя людей, які не відповідають вашим уявленням про дружбу. Це залишає двері широко відкритою для будь-якої людини, і ваша мила натура буде залучати нужденних людей, до яких треба пильно придивлятися.

7. Вас може здолати депресія

Дуже хороші люди, як правило, схильні ставити потреби інших людей на перше місце. Це можна описати як «угождающее поведінка». Коли вашою основною метою стає допомогу іншим і нехтування власними потребами, ви можете почати вірити в те, що ви володієте низьку самоцінність.

8. Ви можете пристраститися до наркотиків або алкоголю

Коли ви почнете думати, що маєте низьку самоцінність, вам захочеться чим-небудь заповнити цю порожнечу — наприклад, наркотиками, алкоголем тощо. Коли ви не цінуєте себе, ви шукаєте спосіб відчути себе краще.

9. Ви перестаєте бути добрим по відношенню до себе

Дуже легко забути про себе, коли ви занадто добрі по відношенню до інших людей. Якщо ви не будете контролювати це, ви можете перегоріти і впасти в глибоку депресію. Коли ви витрачаєте весь час на те, щоб віддавати, це може відволікати вас від ваших власних потреб і призводити до різного роду проблем, починаючи від байдужості і закінчуючи переїданням.

10. Інші люди почнуть вирішувати за вас, як вам треба жити

Якщо ви робите все, щоб догодити іншим, і зневажаєте своїми почуттями, цілком можливо, що в кінцевому підсумку ви будете жити зовсім чужим життям. Не визнаючи власні почуття, надії, вибір і бажання, ви дозволяєте іншим визначати ваше життя.

Немає нічого поганого в тому, що ви прагнете добре ставитися до людей, проте робіть це не на шкоду собі.

За матеріалами: Muz4in.Net

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст