Психологія

5 моделей поведінки маніпулятивних людей, які прикидаються хорошими

Вони здаються добросердими і щирими, але під маскою приховують корисливі наміри.
1.7к.

Багато хто з нас зустрічали людей, які на перший погляд здаються добросердими і щирими, але під маскою приховують корисливі наміри.

Розуміючи особливості такої поведінки, ви зможете захистити себе і підтримувати справжні стосунки.

1. Надмірна лестощі

Маніпулюють особистості часто використовують надмірну лестощі, щоб розташувати до себе людей. Для друзів і близьких цілком природно робити один одному компліменти, але маніпулятор явно перегинає палицю, особливо коли хоче чогось взамін.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Почуття провини

Ці люди вміють змусити вас відчувати себе винуватими, навіть якщо ви не зробили нічого поганого. Вони можуть розіграти жертву або тонко натякнути, що ви їм повинні за всі «добрі» речі, які вони зробили для вас у минулому.

3. Приховування інформації або прихильності

Маніпулюють люди іноді можуть приховувати інформацію, щоб отримати важелі впливу. Вони також використовують прихильність як інструмент, даючи або забираючи її в залежності від того, чого хочуть досягти.

4. Прикидаються дурними

Деякі маніпулятори роблять вигляд, що не розуміють ситуацію, щоб піти від відповідальності. Діючи так, як ніби вони збиті з пантелику або не усвідомлюють наслідків своїх дій, вони можуть уникнути наслідків.

5. Постійно змінюють правила гри

Як тільки ви думаєте, що задовольнили їхні потреби або вимоги, вони змінюють їх. Їм практично неможливо догодити їм. Ця тактика змушує вас постійно шукати шляхи завоювання їх схвалення.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст