Психологія

4 установки, якими батьки прирікають нас на бідність

«Не жили заможно, годі й починати».
1.4к.

Батьки є нашими першими вчителями. Але не всі їх установки в майбутньому не допомагають нам жити, деякі переконання, навпаки, тільки псують жити.

Ось чотири головні установки, які прирікають на злидні, пише Life.

1. Вічне «грошей немає»

Якщо дитина постійно чує від батьків, що у них немає грошей, і це причина, чому він не отримує бажаного, то бути біді. В результаті людина на підсвідомому рівні переконаний, що без величезних капіталів він нічого не отримає. Навіть намагатися не варто.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Якщо зараз дійсно немає грошей, краще пояснити це дитині іншими формулюваннями. Наприклад, сказати: «У мене є гроші лише на їжу» або «Зараз ми не готові це купити. Давай заплануємо похід в магазин на наступний місяць». Важливо пояснити дитині, чому ви купуєте продукти, а не нову іграшку.

2. «Рано тобі ще про гроші думати»

Говорити дитині, що йому ще рано думати про гроші, — вкрай сумнівне рішення. Можна і потрібно навчати вже з раннього дитинства, як керувати фінансами і планувати свої витрати. Батьки якраз в змозі розвинути у дитини здорові звички, пояснити, як дбайливо ставитися до грошей і розподіляти їх.

Такий підхід допоможе розвинути відповідальне ставлення до фінансових рішень і навчить приймати поінформовані рішення.

Важливо також пам'ятати, що діти часто спостерігають за батьками і наслідують їх поведінці.

Читайте також: Багатими вас зробить не робота, а ці 5 речей

3. «Не жили заможно, годі й починати»

Часто ця фраза використовується в жарт, але навіть в цьому випадку потрібно розуміти, що дітям часто складно розібратися в рівнях іронії дорослих. У результаті негативний вплив на майбутнє вашого чада забезпечено. Уникайте використання цієї фрази навіть в жарт.

Навпаки, важливо частіше нагадувати дитині, що якщо він буде старанно працювати над собою, то обов'язково досягне поставлених цілей і все його життя буде складатися так, як він хоче.

4. «Тут нічого твого немає, ось заробиш — буде»

Батьки часто використовують подібні фрази, не підозрюючи, якої шкоди вони завдають. Діти, які «нічого не мають», прагнуть піти на заробітки як можна раніше, без будь-яких навичок і вмінь. Питання: коли тепер отримувати всі ці необхідні знання, щоб стати високооплачуваним фахівцем? Ось тут-то й заковика!

Виховання дітей у фінансовому плані відіграє важливу роль у їх майбутньому. Важливо бути дуже акуратними, щоб не наговорити продовжувачам роду зайвого. Мало того, потрібно пам'ятати, що дитина активно спостерігає за батьками і наслідує їх поведінці.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст