Психологія

Живіть зараз, адже «пізніше» дуже часто перетворюється в «ніколи»

Щастя – це можливість вибирати, як провести цей момент. У тому, щоб цінувати усе, що у вас є, і того, хто знаходиться поруч.
2.4к.

На чому зосереджена вся ваша енергія: на майбутніх цілях або на справжнього життя? Правда в тому, що важливо абсолютно все. Так, наші дії вже зараз зумовлюють наше майбутнє. Рішення, прийняті в минулому, пояснюють нашу сьогоднішню поведінку. А ще вони багато в чому визначають те, хто ми і як дивимося на життя. Тому найважливішими є саме сьогоднішні дії, думки і слова.

Хтось одного разу сказав: «Чини так, ніби завтра ніколи не настане».

Те, що ми називаємо минулим, це всього лише набір хороших і поганих спогадів, які ми зберігаємо в пам'яті. Що ж стосується майбутнього, то це уявне бачення можливих подій, які можуть ніколи не відбутися.

Єдине, що можна назвати по-справжньому реальним, це відбувається в дану секунду. Все, що у нас є, це сила цього. Але як навчитися керувати цією силою?

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Для початку навчіться жити сьогоденням. Ви повинні перестати зациклюватися на минулому або невідомому майбутньому. Живіть тут і зараз. Зрештою, якщо не зараз, то коли? Це не означає, що у вас не повинно бути цілей або думок про майбутнє. Просто зосередьте свою енергію на те, що відбувається в сьогоденні, тому що майбутнє починається прямо зараз.

Ось чому ви повинні цінувати справжню мить. Нам у цьому світі нічого не обіцяно, крім моменту, в якому ми зараз живемо. Це наша єдина тимчасова константа. Гостра нагальність цього моменту – це все, що у вас коли-небудь буде.

Хоча минуле дарує вам індивідуальність, а майбутнє обіцяє життя як у казкової мрії, все це абсолютно нереальне. Чому ви повинні рахуватися з цим. Необхідно розірвати ланцюги минулого і позбутися від вантажу, який спонукає вас вниз. Перестаньте витрачати свій час на мрії і почніть втілювати їх у життя, займаючись тим, чим завжди хотіли займатися.

Що б вам хотілося сказати, просто скажіть це. Що б вам хотілося висловити, дерзайте. І чого б не хотілося досягти, припиняйте чекати дива і починайте над цим працювати. Годі сумніватися, прийшла пора діяти.

Одного разу, через роки, коли ваші волосся посивіє, а коліна стануть немічними, ви обернетеся тому і скажете, що взяли від життя все. Тільки уявіть, яка це удача, якщо людина дійсно може так сказати.

Хочете знати, в чому полягає секрет щастя? Не в багатстві, не в ідеальному вазі і не в тому, чим ви заробляєте на життя. Щастя – це можливість вибирати, як провести цей момент. У тому, щоб цінувати усе, що у вас є, і того, хто знаходиться поруч. Щастя – це увага до дрібниць життя, які запалюють у вас радість і наповнюють світлом ваші дні.

Вміння бути вдячними за те, ким ви є, і за те, що у вас є, дарує відчуття свободи. Ви усвідомлюєте, скільки часу витратили даремно, шкодуючи про минуле і переживаючи про майбутнє. І це саме усвідомлення допоможе вам використовувати силу цього і почати жити прямо зараз.

Перестаньте приймати життя як належне. Життя – це дар, який ви повинні цінувати з кожним новим подихом. Цінуйте його вже зараз, бо завтра може не настати.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст