Психологія

На думку вчених, кричати — корисно!

Вперше в історії психології відкритий спосіб, що дозволяє отримувати доступ до почуттів та емоцій людини, а також ховати їх найбільш безпечним чином, тим самим зменшуючи людські страждання.
4.4к.

Існує цілий ряд факторів і причин, згідно з якими людина властиво кричати. Як правило, це відбувається при боязні, сильному переживанні чи озлобленості. Не будемо брати до уваги той факт, коли ви можете бути учасником якоїсь рок-групи. Отже, на думку більшості людей, кричати вкрай погано. А ось наука доводить зовсім протилежне».

Вперше в історії психології відкритий спосіб, що дозволяє отримувати доступ до почуттів та емоцій людини, а також ховати їх найбільш безпечним чином, тим самим зменшуючи людські страждання.

Первинна терапія

Д-р Артур Янов став першим, хто винайшов так звану первинну терапію в кінці 60-х рр. минулого століття. Подібна практика безпосередньо зіштовхує пацієнта з його пригніченим емоційним станом, якому передувала та чи інша травма голови. Терапія ідеально підходить для будь-якого психічного розладу, що виникає в результаті травми.
У багатьох випадках сеанс терапії на своєму завершальному етапі змушував пацієнтів кричати, незважаючи на те, що це не було частиною процедури. Під час проходження групового сеансу один з пацієнтів на ім'я Денні, повідав д-ру Янову історію про наочному застосуванні тієї самої техніки.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

З чого все почалося

Отже, Денні розповів нам історію про Ортіса, актора, який виступає на підмостках одній з лондонських сцен. Під час свого виступу в підгузниках і пляшечкою молока він періодично кричить наступні фрази: «Мама!», «Тато!».

І це ще не все. Після почутої історії д-р Янів запропонував своїм пацієнтам піти тільки що почутому наприклад, хоча і вважав подібні дії кілька несерйозними.

Д-р попросив Денні голосно вигукнути слова «Мама», «Тато», але хлопцеві здався даний вчинок кілька дитячим. Зрештою, після деякого завзятості, він прокричав необхідні слова. Раптом всі помітили, як Денні стало недобре: він впав на підлогу, а його дихання стало нерівним і переривчастим. Це віддалено нагадувало стан коми та гіпнотичного сну.

Після незначних судом настав пронизливий крик, оглушивши стіни кабінету. Описаний епізод тривав всього кілька хвилин, тому ніхто, включаючи самого Денні не зміг зрозуміти події. Все, що він зміг з себе видавити, це такі слова: «Я зробив це», «Не зовсім розумію, але я відчуваю».

Д-р Янів розповів, що просто був збитий з пантелику протягом наступних двох місяців. Далі він вирішив продовжити цей експеримент, але вже з іншим пацієнтом. Результат на його подив був у точності ідентичним. Він повторив ті самі слова, після зазнав незначні судоми, прискорене дихання, на зміну якому прийшов відчайдушний крик. По закінченню сеансу пацієнт передав свої відчуття подібною фразою: «Я став зовсім іншою людиною».

Незважаючи на те, що на початковому періоді ведення сеансів терапії не стояла мета змусити пацієнта кричати, тим не менш, завершальний етап закінчувався саме криком. При цьому пацієнти відзначали властиве їм почуття значного полегшення і повний вихід із стресового для себе стану.

Способи, що викликають крик

Якщо у вас є бажання спробувати для себе один з представлених способів, представлена інформація виявиться вельми корисною.

1. Залишіться наодинці. Якщо місце вашого проживання не дозволяє усамітнитися, значить, слід переговорити з близькими людьми і пояснити ситуацію. Тільки після цього можна переходити до наступного етапу.

2. Ляжте на килимок для занять йогою або гімнастикою, підкладаючи подушку під голову. Через брак килимка можна використовувати звичайне ковдру.

3. Спробуйте подумати про ті речі, що викликали у вас душевний біль, а може, навіть розлютили вас. Це можуть бути спогади родом з дитинства або щось, що сталося з вами не так давно. Такий посил повинен засмутити вас і викликати сльози.

4. Кричите, голосіть, намагаючись не стримувати своїх емоцій. При цьому робіть все, що завгодно, хоч бийте кулаками по землі, видаючи крики верхньою частиною легенів.

Далі поступово поверніть дихання в нормальний, властивий вам темп. Спробуйте відчути легкість, ніби з ваших плечей впала тяжка і непосильна ноша.

Вокал з елементами криків

«Scream спів» передбачає спів, що демонструють провідні солісти музичних гуртів в стилі метал. Ті, хто пробував подібний стиль, охоче діляться своїми враженнями, відзначаючи при цьому відчуття веселощів і зняття стресу. Зазвичай це звучить як гучне гарчання, але, тим не менш, це вважається криком.

Крок 1 — Підніміться і вимовте ричить звук.
Крок 2 — Шипите як змія, переконайтеся в правильному диханні, використовуючи діафрагму.
Крок 3 — Дихайте і виштовхує свій живіт для більшої кількості повітря.
Крок 4 – Заради експерименту спробуйте по-різному випускати повітря, щоб контролювати, як довго буде тривати ваш крик. Переконайтеся, що ви не випускаєте занадто багато повітря.
Крок 5 — Спотворюйте свій голос, виштовхуючи повітря з горла. Будьте обережні, щоб надмірно не напружувати голосові зв'язки.
Крок 6 — Грайте зі звукодобуванням . Чим ширше відкритий рот, тим вище будуть звуки криків. Більш вузьке або округлий рот (у формі букви «o»)- тим нижче будуть лунати крики.
Крок 7 – Почніть супроводжувати криками будь-яку металеву музику. Якщо ви не величезний фанат металу, все в порядку. Вам не потрібно використовувати цей метод, якщо ви цього не хочете.

Якщо цей метод занадто важкий для ваших голосових зв'язок, зупиніться. Крім того, стежте за своїм водним балансом, практикуючи подібний стиль співу.

Кричати в подушку

Візьміть подушку і закричіть. Цей метод, мабуть, є самим швидким та простим способом практикувати крики. Просто переконайтеся, що вам вистачає повітря.

Завжди пам'ятайте, що не слід турбувати кого-небудь, практикуючи будь-який з цих методів крику. Щасливого вам «scream співу»!

Автор — Jamisha Pettis

Переклад статті — Science Says Screaming Is Good For You via Клубер

author avatar
Елліна Гофман Редактор
Народившись в Одесі, а тепер проживаючи в Тель-Авіві, я, Елліна Гофман, перенесла багатство культур і знань з одного куточка світу в інший. Моя пристрасть і глибоке розуміння психології міжособистісних відносин і астрології дозволяють досліджувати та розкривати тонкі нюанси людського досвіду крізь лінзу астрологічних символів.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст