Психологія

7 типів поведінки дорослих, які пройшли через травму в юності

Багато дорослі змушені мати справу з травмою, яку вони відчували в дитинстві і боротися з нею протягом усього свого життя.
2.1к.

Ось 7 типів поведінки дорослих, які пройшли через травму в юності:

1. Періодичні панічні атаки

Ті, кому доводилося мати справу з травмою на ранньому етапі життя, часто борються з неспокоєм у міру дорослішання.

2. Все по шаблону

Будь травматичний досвід в дитинстві може повністю змінити все життя. Ви будете турбуватися, тому що хочете бути впевненими, що ніколи не будете в такій ситуації або в ситуації, подібній. Це робить вас особливо обережними і не ризикованим. Ви любите залишатися там, де вам зручно, навіть якщо це означає, що ви повністю не розкриваєте свій потенціал. Ви просто монотонно виконуєте всі завдання, але ви не підштовхуєте себе до того, щоб бути найкращою версією себе, якою ви можете бути.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

3. Долаючи страх

Травма може нашкодити вам сотнею різних способів, деякі з яких ви навіть не можете зрозуміти, поки не станете набагато старше. Частина цього досвіду — це фобія, яку ви відчуваєте з певних речей, тому що ваш розум пов'язує їх з болем, яку ви повинні пройти. Це може бути що завгодно: від страху до певного типу алкоголю до більш серйозних страхів, подібних тому, що знаходиться всередині рухомого автомобіля і так далі. Важливо спробувати перемогти цей страх, перш ніж він почне контролювати кожен аспект вашого життя.

4. Відлюдник

Коли ви так багато переживаєте, іноді легше просто сховатися від жалю, співчуття, провини і всіх інших емоцій, які інший світ спробує проектувати на вас, навіть якщо ці емоції йдуть від близьких.

5. Пасивно-агресивний

Коли люди занадто налякані, щоб протистояти проблемам, вони витрачають багато часу, намагаючись придушити гнів і обурення, які втрималися глибоко всередині них. Хоча іноді вони можуть бути успішними, деякі з них в кінцевому підсумку почнуть шукати вихід. Вони можуть бути не готові до прямого протистояння, але починають мати справу з пасивною агресією. 

6. Стан постійної напруги

Цей травматичний досвід, ймовірно, закінчився давним-давно, але деякі люди насилу його відпускають. Вони добре знають, що їх обставини змінилися, але вони завжди готуються до повернення цих проблем.

7. Психологія жертви

Таких людей довгий час розглядали як безпорадну жертву, настільки довго, що вони дійсно починають вірити в це. Вони залишаються самотніми, відчуваючи, що просто пливуть за течією. Вони намагаються впоратися з цим, продовжуючи брати на себе роль жертви. Вони вважають безпечніше виконувати накази, а не приймають активну позицію. Вони будуть підкорятися, навіть якщо не згодні з наказами. Так безпечніше.

Придивіться до всіх цих пунктах, якщо вас турбує хоча б один з них ( або когось з ваших близьких), то найбільш раціональним виходом з даних проблем, буде звернення до психолога для опрацювання дитячих травм і для подальшої повноцінної і щасливого життя!

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст