Відносини

7 ознак того, що партнер вас використовує

Це не любов...
3.8к.

Коли ви закохані, менше всього хочеться дізнатися, що людина, яка вам доріг, не той, ким намагається здаватися. Іноді люди залишаються у відносинах тільки тому, що їм щось потрібно від вас. І це не довгострокові відносини.

Коли ви піклуєтеся про когось і глибоко любите його, ви можете бути сліпі до того, що відбувається насправді. Однак деякі ознаки незаперечні...

1. Вони — центр Всесвіту.

Ці люди завжди домінують у розмові і не дозволяють вам вставити слово. Якщо вам нарешті вдасться щось сказати про себе, вони переб'ють і все одно переведуть розмову на себе.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Краще зрозуміти динаміку маніпулятивних відносин допоможе книга Джорджа К. Саймона «Маніпулятор в овечій шкурі. Як не стати жертвою його хитрощів». Вона про те, як розпізнавати маніпулятивне поведінку і ефективно справлятися з ним.

2. Вони милі тільки тоді, коли їм щось потрібно.

Більшу частину часу вони ставляться до вас з почуттям переваги. Але коли їм щось від вас потрібно, вони готові стояти на колінах в спробах вмовити дати їм бажане. І як тільки вони отримають своє, то знову взберутся на свій п'єдестал.

3. Вони завжди знаходять привід відмовити в допомозі і підтримці.

Всякий раз, коли їм щось від вас потрібно, вони відверто маніпулюють. Але коли справа доходить до того, що послуга потрібна вам, вони завжди не в силах допомогти.

4. Вони обмінюють прихильність на послуги чи подарунки.

Вони скупі щодо прихильності, якщо вам нема чого їм дати. Кожен раз, коли у вас є для них гроші, зв'язки або секс (то, для чого вони, власне, використовують), вони тут як тут. Як тільки вони отримують «товар», відразу втрачають інтерес до вас.

Якщо ви маєте справу з емоційним насильством, книга Ланді Бенкрофт «Чому він робить це? Хто такий абьюзер і як йому протистояти» допоможе вам зрозуміти, що відбувається і захистити себе від емоційної експлуатації.

5. Вам часто доводиться їх рятувати, рятуючи їх з поганих ситуацій.

Якщо щось йде не так, вам телефонують, щоб ви виправили ситуацію. При цьому вони ніколи не зроблять те ж саме для вас.

Часто вони не говорять навіть спасибі. Вони просто вважають, що ви зобов'язані їх рятувати.

6. Вони мають право на те, що у вас є.

Якщо у вас є щось, чого вони хочуть, вони переконані, що мають на це право. Вони прямо вимагають бажаного, а якщо ви цього не зробите, починають маніпулювати.

Розвиток співчуття до себе має вирішальне значення, особливо коли ви відчуваєте, що вас сприймають як щось само собою зрозуміле. Книга Крістін Нефф «Самосострадание: доведена сила доброти до себе» пропонує стратегії прояву доброти до себе і визнання своєї цінності.

7. Їх не хвилюють ваші почуття.

Таких людей абсолютно не хвилює, що ви відчуваєте і в чому потребуєте. Всякий раз, коли ви намагаєтеся встановити кордони, вони їх продавлюють. Вони можуть бути дуже жорстокими, коли справи йдуть не так, як їм хочеться.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст