Відносини

«Любов приходить через 10 років»: чому єврейські шлюби не розпадаються

Вісім геніальних правил спілкування чоловіка й дружини.
8.8к.

Справжня любов приходить через 10 років...

Вважається, що єврейські шлюби не розпадаються ні за яких обставин. Десь на просторах інтернету я читала міркування єврейської дружини про те, що душі подружжя з'єднуються в єдине ціле, і розірвати шлюб — приблизно теж саме, що ножівкою почати відпилювати одного сіамського близнюка від іншого. Сумнівно, боляче, марно.

Але це — романтична версія. Чоловіки-євреї вважають, що жінки однакові. І якщо ти не можеш ужитися з однією дружиною, то і з іншого в тебе нічого доброго не вийде.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Мені такий підхід — «разом і назавжди», треба зауважити, подобається. Він не таїть у собі відступних шляхів. А то інші народи примхливі і зніжені якісь: ведуть рахунок залицянь, уваги, витраченим грошам, приділеного часу, орієнтуються на перспективи. І якщо їх немає, відразу ж погрожують розлученням.

Якщо довго людині чимось погрожувати — він звикне і перестане боятися. Хочете жити довго і щасливо — ніколи не заїкайтеся про розставання.

Є люди, які вірять в те, що любов дається людині один раз в житті, все інше — її відлуння і тіні. Прагматичні євреї кажуть:

«Любов приходить через 10 років».

У шлюбі, який ви самі створите і удосконалите. Через час, який ви проведете разом, через спільні свята, радості і прикрості. Через посмішки дітей, в яких ви побачите свої риси.

На Сході жінок вчать мовчати і у всьому слухатися чоловіка. На Заході вкрай важлива індивідуальність і незалежність партнерів. А у євреїв свій спосіб існування. На деякі нюанси я проллю світло:

Полюбити жінку такою, яка вона є

— Ізя, дорогий, як я виглядаю?

— Милочка, головне, шо ми всі живі-здорові...

Актриса Фаїна Раневська пропонувала всім чоловікам, які незадоволені своєю зовнішністю дружини, звинуватити в цьому непорозумінні самого себе. Частка істини в цих словах. Від компліментів жінка розквітає, а від байдужості чахне і важчає.

Прийняти всі недоліки чоловіка

— Сарочка, таки мені здається, що ми один одному не підходимо...

— Сема, іншим ми не підходимо ще більше!

Старовинна китайська прислів'я говорить: якщо ви хочете знайти собі друга без вади, ви ризикуєте залишитися без одного. Так і з чоловіками. Не акцентуйте увагу на недоліки, хваліть гідності!

Пробачити всі дрібні промахи

— Абрамчик, пам'ятаєш, коли тобі було погано, я тобі зварила суп?

— Ні, Циля, ти спочатку зварила суп, а потім мені було погано!

Не піддаватися ревнощів

— Яша, цей чоловік дивиться на мене вже цілу годину!

— Так, я помітив. Напевно, антиквар.

Ревнощі — спопеляюче почуття. Але на практиці, 99% чужих чоловіків і дружин нікому не цікаві. Людям лінь вплутуватися в складні багатокутні відносини. Більшість мислять, як Женя Лукашин з Іронії Долі: «Якщо у вас немає тітки, її вам не втратити».

Більше дипломатичності

— Сарочка, дорога, а діалог ще можливий або ти таки вже однозначно права?

Яка різниця, хто правий, а хто помиляється? Адже ви про битовусі тлумачите, а не сидите за столом переговорів країн НАТО. Ну, а погляди на високе мистецтво, як правило, різняться. Про смаки, як кажуть, не сперечаються.

Бути вдячними за подарунки

— Софа, я дивлюся, ти нову шубку у чоловіка випросила?

— Ой, Циля, Так довго кликав, шо вже ніби запрацювала!

Жаліти психіку партнера

— Сара, мені сказали, що ти мені зраджуєш.

— Неправда!

— Та ще й з пожежним.

— Ну, це вже зовсім неправда!

***

— Ізя! Шо це ти мене всю ніч називав Надійкою!

— Циля! Ти не повіриш! Мені приснилось, шо я Ленін!

Ми — всього лише люди. Нікому з нас не вдавалося прожити життя бездоганно, оминувши всі гострі кути, уникнувши всіляких конфліктів. Головне, самим не нагнітати обстановку. Берегти нерви один одного.

У всьому шукати переваги

— Шо з вами, Троянда? Ви так сильно схудли!

— Я так страждаю, мені став змінювати чоловік...

— Таки розлучіться!

— Поки не можу.

— А шо таке?

— Хочу скинути ще п'ять кілограмів...

Побільше оптимізму і віри в те, що життя мудріше нас...

За матеріалами: Ганна Клішина

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст