Відносини

Коли емпат любить нарциса — ось як це закінчується

Любов сліпа, як кажуть...
5.8к.

Любов сліпа, як кажуть. Нерідко эмпаты мають нещастя закохатися в нарцисів. Закінчується все, як правило, до болю прогнозовано і сумно — для чутливого і щирого эмпата. Нарциса ж — як з гуся вода. Він знайде наступну жертву, а ось эмпату ще довго доведеться заліковувати рани, заново вчитися вірити і любити.

Це жорстока, але правда: любов эмпата до нарцису не обіцяє йому абсолютно нічого, крім неприємностей. Справа в тому, що для нього найголовніше — любити, відчувати, віддавати і допомагати іншим. Эмпаты безкорисливі, завжди ставлять на перше місце. Вже такими народилися: для них чужа біль — біль. Вони не бояться віддавати, не боятися жертвувати і відкриватися усім серцем. В їх розумінні справжня любов неможлива без доброти і щедрості.

У здорових, нормальних відносинах — ця особливість эмпатов йде тільки на користь обом партнерам. Їх цінують, їм вдячні, їм відповідають взаємністю. Іноді вони отримують у відповідь стільки ж, скільки віддають, іноді — трохи менше. Не в цьому суть: любов — це не змагання. До речі, іноді їх бажання і готовність віддаватися себе відносинам цілком настільки велика, що це змінює в кращу сторону і партнерів. Але не у випадку з нарцисами. У відносинах з цими самозакоханими типами емпат тільки тим і займається, що віддає, віддає, віддає... Поки не відчує, що все, що в серці вже порожньо.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Коли емпат любить нарциса, він просто віддає все до тих пір, поки нічого не залишиться.

Що примітно, нарцис цього навіть не помічає, не кажучи про те, щоб оцінити. Він занадто зайнятий любов'ю до власної персони. Тому нарциси користуються эмпатами, щоб балувати і ніжити себе улюблених. По-іншому вони їх навіть не сприймають.

Велику і щиру любов эмпата нарцис трактує як слабкість — не більше.

Замість того, щоб хоч спробувати усвідомити глибину любові эмпата, нарцис дивується: «Чому емпат так залежимо? Чому так безпорадний?» Замість того, щоб зрозуміти, що любов эмпата — це сила і почуття безпеки, нарцис відчуває до неї тільки жалість. Нарциси твердо впевнені, що так сильно люблять лише невпевнені в собі люди. Ті, хто не є самодостатнім, ті, хто занадто наївний і простодушний. Нарциси не розуміють, як можна любити когось, крім себе.

Для них любов — це скільки ти можеш отримати, а не скільки — віддати.

Коли нарцис будує відносини, що думає лише про свою вигоду і власних інтересах. Вони шукають зв'язок, яка приносить користь, і, якщо цього немає — відразу ж прощаються.

Так що між цими двома типами людей — эмпатами і нарцисами — існує бар'єр, подолати який ще нікому не вдавалося.

Один — готовий і хоче вірити. Інший дивиться тільки, що цей зв'язок може йому принести. Так що такі відносини — це серія поступок і бонусів. Тільки кожному своє.

Все починається з того, що одна людина віддає, а інший милостиво приймає як належне. Спочатку це приносить радість. Емпат «поливає» сад любові, нарцис «вбирає». Эмпаты роблять те, що люблять,— віддають, як підказує серце. Нарциси теж задоволені — їх пестять і плекають.

Все здається дивним, легким.

Але до пори до часу.

В один день нарциси захочуть більшого чи неможливого. Чи вирішать, що варті більшого.

В такі моменти эмпатам не позаздриш: вони розгублені, вони нічого не розуміють, вони в замішанні. Адже віддавали, все, що у них було. Віддавали, поки все не закінчилося...

На жаль, коли емпат любить нарциса, хеппі-енду не буває. У них дуже різні серця, і битися в унісон ніколи не зможуть.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст