Відносини

Моя любов виходить далеко за межі прихильності, звички і страху самотності

Любов, заснована на любові, уперта і сліпа. Їй не можна знайти логічне пояснення, і коли велика, але розбите серце потребує в такому ліках, побічні ефекти неминучі.
3.4к.

Любити усвідомлено означає, в першу чергу, любити себе самого, щоб мати можливість позбутися від нездорової прихильності або холодної порожнечі, яку ми зобов'язуємо заповнювати іншої людини.

Зріла любов – це здатність бути чесними з партнером, але ніколи не намагатися таким чином позбавитися від самотності і не втрачати при цьому почуття власної гідності.

Альберт Ейнштейн якось сказав, що любов неможливо пояснити з точки зору науки, тому що ця біологічна, хімічна і просто дивовижна річ не піддається ні виміряти, ні спостереження під мікроскопом. І якщо нейробіології щось і вдалося довести напевно, то це залежність людини від любові.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Зокрема, любов викликана виробленням дофаміну, тому коли ми закохуємося, то ніби перебуваємо під впливом наркотичних речовин, а потім насилу намагаємося вирватися з цього стану або хоча б побачити, скільки шкоди він нам завдає.

Стосунки, які роблять нас залежними і позбавляють нашого внутрішнього «я», де зосереджується самооцінка і впевненість людини в собі, є хворими. Ми ніби самі кидаємо себе в багаття нещастя, якого не заслужили.

Любов – як залежність

Розбите серце набагато краще вивчені наукою, ніж любов, заснована на одержимості або залежності. І цьому є одне дуже просте пояснення: історично і культурно склалося так, що поняття надмірної, пристрасної і сліпої любові стало чимось гідним захоплення і навіть надихає.

Але давайте відверто: нам навіяли ідею про те, що кращими коханцями є ті, хто готовий віддати партнеру все і відразу. Ті, з ким ми можемо з'єднати дві половинки серця у єдине ціле, з якими дихаємо одним повітрям, звільняємося від усіх своїх страхів і перестаємо бути самотніми. Однак з цими ідеями варто бути обережнішим, тому що всі вони приховують у собі щось фальшиве, гірке і просякнуті безжальним отрутою самообману.

Ми повинні пам'ятати, що відносини, засновані на любовній прихильності, є нерозсудливими, оскільки добре володіють тим самим інструментом, який знищує всі риси нашої особистості: самооцінку, самоповагу, впевненість у собі тощо.

Більше того, коли стаємо підвладними цього типу залежної любові, як би дивно це не звучало, ми не розуміємо, що саме нас засліплює. І вже не мають значення слова оточуючих про те, що ця людина нам не підходить.

Любов, заснована на любові, уперта і сліпа. Їй не можна знайти логічне пояснення, і коли велика, але розбите серце потребу в ліках, побічні ефекти неминучі.

Любов сильніше моїх страхів, самотності і звичок

Нейробіологи говорять нам про те, що любов має одержимий характер тому, що контролюється рівнем серотоніну в крові. Вона може змусити людину вести себе нерозважливо, оскільки і кора головного мозку, і мигдалеподібне тіло частково втрачають контроль над своєю «ланцюжком контролю».

Враховуючи сказане, один лише факт того, що більша частина наших вчинків це результат хімічної колапсу, ще не означає, що любов не може бути здоровою, а відносини — щасливими, повноцінними і приносити людині радість.

«Відстороненість не означає, що у вас нікого немає. Це означає, що вас ні в кого немає», – Алі ібн Абу Таліб.

Найкраще, що ви можете зробити в даній ситуації, це присвятити себе розвитку, впоратися зі своїми страхами, і стати емоційно зрілою людиною. А не тим, хто перебуває у вічних пошуках того, хто зможе задовольнити його потреби.

Як одного разу сказав Антуан де Сент-Екзюпері, любов не означає постійно дивитися один на одного. Адже в кінцевому підсумку ми просто втратимо об'єктивність.

Свідома любов – це здатність досягти гармонії сердець так, щоб вони могли насолоджуватися красою світу, завжди перебуваючи на одній хвилі. Ось що називається «бути свідомою парою». І цей дивовижний аспект любові – «свідомість перебування в парі» – заснований на трьох основних принципах:

  • Компроміс. Компроміс означає любов і повагу не тільки до іншої людини, але і до самого себе. Ми повинні піклуватися про власне психологічному добробуті, щоб мати можливість повністю віддатися любові до свого партнера.
  • Спілкування. Всі щасливі пари можуть обговорити між собою виникають проблеми. Вони слухають доводи один одного, рішучі, співчутливими і близькі настільки, що це не залишає місця для егоїзму, ні для шантажу.
  • Відповідність. Відповідність – це не що інше, як взаємність, коли ми розуміємо, що любити означає не тільки давати, але і приймати. Відносини – не змагання, а командна гра, в якій гравці можуть прийти до угоди, дає їм загальну перемогу, і де особистісне зростання кожного з партнерів вважається вкладенням в майбутнє їх відносин.

Потрібно розуміти, що в рівнянні між партнерами однієї любові мало. Відносини – це м'яз, яку потрібно тренувати з допомогою гумору, поваги і свободи особистості. Необхідно спонукати коханої людини до здорового самоти, заснованому на відсутність страху і, що найважливіше, залежності.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст