Відносини

Я не втомилася від любові, я втомилася від розчарувань

Справжня любов не ранить. Точно так само, як щира дружба – не зрадить.
4.5к.

Всі ми по-своєму зломлені. Живемо з цими осколками розбитих сердець, намагаємося якось з'єднати їх воєдино. Як це зробити, що з цим робити? Загадка, яка часом залишається без відповіді.

Кожен хоче любити і бути коханим. Але розчарування, здається, пропалили нас наскрізь...

Часто доводиться чути, що якщо хочемо зробити щось для іншої людини, то слід приготуватися до того, що нас чекає розчарування. У якомусь сенсі, коли мова заходить про прихильності, любові та відкритості, то мається на увазі і біль. Але це не зовсім так.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

В моєму житті це сталося: я перестала прагнути зблизитися з ким-то, якось відсторонилася. Можливо, це стало наслідком того, що занадто багато чого очікувала від людей, не отримуючи нічого натомість. Можливо, зробила помилку, відкриваючи серце і даруючи любов тим, хто хотів мене всього лише використовувати і забути. У будь-якому випадку, кількість розчарувань стало зашкалювати. Я просто втомилася від них...

Всі ми задумані однаково: наші емоційний і соціальний початку жадають, насамперед, безпеки і міцному зв'язку. Ось чому так боляче, коли ми в який раз зазнаємо поразки і розчаровуємося в людях. Надійний зв'язок зникає і залишається тільки порожнеча.

Не виключаю, що в деяких випадках ми самі винні, висуваючи занадто високі вимоги або очікування. В якійсь мірі це виправдано, адже потрібні хоч якісь гарантії, що нас не ранять. Ми хочемо бути впевненими в тому, що люди, яких обрали і любимо, не стануть руйнувати відносини і розчаровувати просто так.

Що б хто не говорив, ніхто з нас не здатний приймати розчарування, як нормальне явище і частина нашого життя. Що, мовляв, без них не буває відносин.

Приймайте любов, незважаючи на можливі печаль і біль.

Ми звикли чути, що розчарування не є результатом якогось неправильного поведінки партнера, все це наші власні завищені очікування. І це породжує нерозуміння і непорозуміння в оцінці інших людей і ситуацій. Насправді це твердження може бути помилковим. Наприклад, коли партнер поводиться жорстоко і грубо по відношенню до нас. Невже тоді справа тільки в тому, що ми занадто багато чого від нього очікували?

Коли ми щиро дружимо з ким-то, ми не очікуємо, що ця людина буде лихословити і пліткувати за нашою спиною? Або, коли состаримся – ми ж не думаємо, що нас кинуть напризволяще наші діти. Якщо одна людина кохає іншого і вважає, що любимо, він також не очікує, що його будуть принижувати або ображати. Це ж логічно.

Деякі розчарування дійсно є дуже глибокими і суворими. Після пережитого потім лякає навіть одна думка про те, щоб відкрити кому-то серце і знову полюбити.

Вам буде потрібно час. Потрібні сотні голок, щоб зашити свої рани. Щоб знову навчитися радіти життю і любити. І це досить непросто – шрами від розчарувань будуть нити ще довгий час.

Психолог Етан Крос каже, що розчарування і зрада мозок сприймає точно так само, як і серйозні фізичні травми: поранення, опіки, удари струмом.

При цьому активізується саме та частина головного мозку, яка безпосередньо пов'язана з болем. Все це доводить, що для мозку розчарування – це сигнал про небезпеку.

Довіра і відчуття захищеності в одну мить зникають, що неминуче викликає сильний біль. Після таких переживань знову полюбити – задачка не з легких. Тим не менше ви можете допомогти собі.

Не забувайте любити себе. Розчарування і зрада не повинні руйнувати вас самих. Так, це боляче, але не забувайте про себе. Прийміть їх, як тимчасова незручність. Наприклад, як надбиту чашку, з якої ви п'єте, поки не купите клей і не склеїти її. Тому що вона ваша улюблена.

Ми повинні залікувати свої рани, відпустити все, що було, і рухатися далі. Розчарування – це не привід перетворювати серце в камінь. Якщо зробите це, то назавжди кинете серце в холодний і похмурий колодязь невдач.

Пам'ятайте про те, що справжня любов не ранить. Точно так само, як щира дружба – не зрадить. Той, хто вас любить по-справжньому, може розчарувати один раз, але – не більше. Задумайтеся про це. Такі твердження – дуже ефективна стратегія подолання складних моментів у житті.

Розчарування приносить не тільки страждання, але уразливість, яка вимагає... любові.

Коли людина відчуває себе дуже крихким, боїться любити, щоб не поранитися знову. В такі моменти він як ніколи потребує того, щоб отримати любов. В першу чергу – від себе самого, щоб відновити цілісність, повернути сили і впевненість. А для цього потрібні час і величезна праця над собою.

І це ще не все: вам доведеться навчитися справлятися з трьома новими почуттями. Мова про люті, безсиллі і песимізм. Адже розчарування може так потрясти, що ви вирішите, що ніколи не зможете жити колишнім життям і полюбити. Женете ці думки від себе. Зможете і полюбите!

Замість цього, згадайте про головне: що ви вибираєте себе. Вибираєте себе з усього другорядного і неважливого у вашому житті. Вибираєте знову надіятись і любити. Пам'ятайте про те, що, незважаючи на всі ваші розчарування, світ клином не зійшовся на ваших колишніх партнерів.

На світі дуже багато хороших і щирих людей. І ви обов'язково зустрінете свою справжню Любов.

Переклад статті — I'm Not Tired of Love, i'm Tired of Disappointments via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст