Езотерика

Кармічні хвороби: як наші минулі життя впливають на нинішню

Все відбувається не випадково...
6.5к.

У перекладі з санскриту слово «карма» означає «дія». Однак релігія і філософія вже дуже давно збагатили його новим значенням. Таким чином, термін «карма» означає не просто дія, а й певні наслідки цієї дії. Багато людей вважають карму свого роду механізмом божественного відплати, караючого недостойних людей за вчинені ними гріхи.

Але насправді, навіть якщо прийняти на озброєння «розширене» визначення карми, придивившись до нього, ми розуміємо, що вона ні в якій мірі не є покаранням. Скоріше вже це життєвий урок, який ми повинні засвоїти, щоб не повторювати зроблених помилок.

Духовне визначення карми

Коли ж ми говоримо про карму стосовно до духовної сторони нашого життя, то цей термін відноситься до наслідків, викликаним сумою наших вчинків і рішень, досконалих і прийнятих як у нашої нинішньої, так і у всіх минулих життях.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Так як за кожною людиною тягнеться «шлейф» прожитих життів, ми всі обтяжені і кармою, яку в них заробили. Після смерті наша карма аж ніяк не зникає безслідно, і саме з цієї причини наші душі знову і знову приходять в цей світ через перевтілення – ми народжуємося знову для того, щоб у нас був шанс стати мудрішими і добрішими, і своєї нової праведним життям компенсувати «погану» карму минулих втілень.

Кармічні хвороби

Кармічні хвороби – це певні ефекти, що відбуваються на фізичному, емоційному та ментальному рівнях. Вони є прямим наслідком того, що трапилося з нами в минулих життях. Давайте розглянемо їх так, ніби вони були звичайними хворобами.

Коли ми хворі, це найчастіше відбувається із-за якогось вірусу або бактерії – одним словом, з-за зовнішніх факторів. З кармічною ж перспективи хвороби, як правило, викликані внутрішніми факторами найчастіше такими, про які ми можемо навіть не підозрювати. Приміром, у вашій минулому житті ви могли бути бідняком, вважає кожен гріш. Ця життя створила певну карму, яку душа перенесла в наступну. І тепер, навіть якщо ви розбагатіли і ні в чому не потребуєте, ви звертаєтеся з грошима розумно, економно та не витрачати їх даремно.

Це відбувається тому, що на підсвідомому рівні ви знаєте, що недбале поводження з грошима і бездумні витрати можуть привести вас і вашу родину у стан, який ви вже випробували на собі в минулому житті – стан повної, безпросвітної бідності. Як ви бачите, навіть якщо в даному випадку карма і зробила вас злегка скупим, загалом і в цілому її не можна назвати негативною. Така природа кармічних хвороб – вони можуть бути як негативними, так і позитивними.

Читайте також: Сімейна карма: Як розірвати сковують енергетичні зв'язки, успадковані від предків

Негативні кармічні хвороби

Якщо у ваших минулих життях відбувалися негативні події, це може призвести до того, що ваша душа буде обтяжена великою кількістю негативної карми. Це може стати дуже серйозною перешкодою на шляху до просвітління, так як негативна карма заважає вашому духовному розвитку. Вона стає для вас темними окулярами, в яких ви не бачите божественного світла, і з-за яких проходите повз простягнутою вам руки допомоги.

У більшості випадків негативна карма додається до кармічного вантажу душі тоді, коли у нас трапляються негативні взаємодії з певними людьми. Говорячи про негативну карму, не можна упускати з уваги людський фактор – ніколи.

Наприклад, якщо в одній з ваших минулих життів ви вчинили відносно близької людини щось, з-за чого відчували пекуче почуття провини до кінця ваших днів, але так і не вибачилися, то в житті ви можете відчувати непереборне бажання постійно вибачатися перед оточуючими за все, що відбувається, навіть якщо в цьому немає ні краплі вашої провини.

Це відбувається тому, що вина за вчинене стала частиною вашої душі і, відповідно, увійшла у ваше підсвідомість. Що дивно, кармічні хвороби зовсім не обов'язково викликані якимись нашими поганими вчинками в минулих життях – ми цілком могли бути не лиходіями, але їх жертвами.

Так, якщо в одній з минулих життів ми були жертвами жорстокого поводження з боку близьких людей, звичка приховувати свої почуття, придбана в тому житті, цілком може перейти і в наступні. Це ж, у свою чергу, приводить до депресії і панічних атак і навіть може вилитися в хронічні захворювання нервової системи.

Кармічні захворювання пасивності

Деякі з кармічних захворювань викликані не нашими діями в минулих життях, а чимось зовсім протилежним – пасивністю. Деякі хронічні хвороби або схильності виявляються зумовленими саме такими подіями минулого життя.

Так, прийнята роль пасивного спостерігача (наприклад, коли ми бачили зло, яке творить і навіть могли йому перешкодити, але вважали за краще нічого не робити) може вилитися в короткозорість в наступних життях.

Це викликано тим, що пасивне спостереження за злом у поєднанні з бездіяльністю призвели до того, що наші очі зібрали в собі безліч негативних вібрацій. Ці негативні вібрації перетворилися в карму несправедливості, яка залишилася з вами і в наступному житті.

Кармічні хвороби можуть наздогнати в будь-якому періоді життя, і їх ефект на ваше благополуччя може бути вкрай негативним. Однак далеко не завжди те, що ви приймаєте за кармічну хвороба, дійсно є такою, – найчастіше це може бути лише наслідком поганих звичок або нездорового способу життя.

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст