Езотерика

Як саморефлексія зробить вас щасливим і успішним

Багато світові спортсмени, ділові люди і духовні вчителі посилаються на саморефлексію, як важливий ключ до успіху. Це справедливо і для "звичайних людей", які сповнені щастя і задоволені своїм життям.
3.3к.

Так що ж таке саморефлексія і чому це так важливо? Я розповім вам, чому самоаналіз має значення для вас, і як ви можете зробити це, щоб вести більш успішну і повноцінне життя.

Що таке саморефлексія або самоаналіз

Самооанализ визначається як «медитація або серйозна думка про характер, діях і мотивах». Мова йде про те, щоб зробити крок назад і відобразити ваше життя, поводження і переконання.

Що відбувається, коли ви не рефлексируете?

Ми залишаємося на робочих місцях, які (буквально) вбивають нас. Відносини, які затримують нашу енергію. Обставини, які залишають нас напруженими, нещасними, зневіреними та стомленими.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Можливо, ви чули вислів:

Божевілля робить одне і те ж знову і знову, але очікує різні результати.

Але це те, що так багато з нас роблять — продовжують життя, роблячи те ж саме, і задаючись питанням, чому немає іншого результату.

Коли проект або щось не працює добре, що ви робите? Ви приділіть трохи часу, щоб відступити і подивитися, що пішло не так, і що ви можете зробити по-іншому наступного разу. Те ж саме повинно бути справедливо з життям, але ми не часто приділимо час роздумів. 

За багато років я чув багато причин. Може бути, ви відчуваєте, що у вас немає часу. Або, може бути, у вас немає енергії. Ви втомилися і відчуваєте, що це ще одна порожня трата часу. Можливо, ви не розумієте значущості і того, як це може позитивно змінити ваше життя. Або, може бути, вам просто здається, що це занадто складно.

Важливість саморефлексії

Багато людей вважають, що саморефлексія скрутна. Вони не розуміють, навіщо їм це потрібно, і вони не бачать переваг, які дає саморефлексія. Чому для вас важлива саморефлексія? Тут я розповім про переваги саморефлексії:

Покращує самосвідомість

Важливо розуміти себе на більш глибокому рівні. Самосвідомість і пошук душі необхідні для успіху у всіх сферах життя. Час для саморефлексії призводить до більшого самосвідомості, яке, в свою чергу, призводить до самовдосконалення. Крім того, наявність сильного почуття самовдосконалення підвищує вашу впевненість і рівень самооцінки.

Забезпечує перспективу

Самоаналіз дозволяє вам розуміти і бачити речі з іншої точки зору. Коли ви робите крок назад від ситуації, ви отримуєте нове розуміння. Ви можете побачити всю картину, а не тільки частина головоломки.

Дозволяє відповідати, а не реагувати

На початку моєї кар'єри бос дав мені рекомендацію з цього приводу. Він порадив мені почекати 24 години, перш ніж повернутися до того, з-за чого я засмутився. Це вимушене час саморефлексії дозволило мені оцінити мої почуття і емоції. Тоді я зміг краще підійти до ситуації та вирішити проблему з холодною головою і перспективою.

Більш глибокий рівень навчання

Багато досліджень поділяють загальний висновок про те, що саморефлексія сприяє більш глибокому рівню навчання і розуміння. Це важлива частина навчального процесу.

Коли людям дається час для роздумів, перетравлення та інтеграції. Фактично, всякий раз, коли я проводжу групове навчання, я представляю нову концепцію, надаю час для саморефлексії. Навіть 5 хвилин, щоб інтегрувати і подумати про те, що ви дізналися, можуть мати вирішальне значення.

Якщо після того, як ви прочитаєте цю статтю, ви переходите до наступного: скільки, по-вашому, ви запам'ятаєте?

Проте, коли ви прочитаєте цю статтю і через п'ять хвилин подумаєте про своїх знаннях, скільки ви збережете в пам'яті?

Для саморефлексії є два важливих компоненти:

1. Подумайте про себе.

Хто ви і що ви хочете для свого життя. Це частина самосвідомості, про яку ми говорили раніше.
Багато стародавні філософи від Аристотеля до Сократа і Піфагора говорили про переваги «пізнання себе».

Ось кілька запитань, щоб «задуматися», коли ви роздумуєте про СЕБЕ:

 • Які мої основні цінності? Які переконання, керівні принципи або ідеї, які дуже важливі для мене? Які мої пріоритети?
 • Які мої унікальні здібності, навички, сильні сторони або таланти?
 • Які недоліки або сліпі плями, на які я повинен звернути увагу?
 • Ким я хочу бути?
 • Яку енергію я хочу прикласти до всього, що я роблю?
 • Який вплив або розходження я хочу зробити? Як я можу служити, вносити або додавати цінність?
 • Які мої пристрасті? Що я люблю? Що змушує мене займатися, мотивувати і порушувати?
 • Чи є якісь переконання, які обмежують мене?
 • Що я хочу для свого життя? (зрештою, якщо ви не знаєте, чого хочете, як ви очікуєте туди дістатися?)
 • Що в моїх силах?

2. Подумати про важливих областях вашого життя

Це може включати в себе ваші стосунки, дім і сім'ю, кар'єру, здоров'я і благополуччя, фінанси, цілі, духовність і зростання особистості, а також розваги і відпочинок.

Ось кілька питань, які треба поставити собі в процесі саморефлексії:

 • Як я відчуваю себе в цілому в цій області моєму житті? За шкалою від 1 до 10, як би я оцінив рівень задоволеності і успіху?
 • Що працює? Що не працює?
 • Чого я хочу більше або менше?
 • Які мої досягнення / перемоги / успіхи? (Люди часто за замовчуванням помиляються або не працюють — так само важливо зосередитися на тому, що відбувається!)
 • Чого я хочу? Які мої надії або мети?
 • За що я вдячний?
 • Як мені поліпшити цю область в моєму житті? Які дії я можу зробити?

Зробіть саморефлексію частиною свого життя

Якщо самоаналіз не є регулярною частиною вашого життя прямо зараз, це ваш дзвінок для пробудження. Настав час зробити крок назад. Час перестрибувати з бігової доріжки життя. Час розмірковувати.

Який би крок ви не вибрали, він ідеальний для вас. Немає ніякого «правильного» або «неправильного» способи зробити це. Це тільки те, що працює для вас.

Якщо протягом багатьох років я чогось навчився від роботи з тисячами клієнтів, різні речі працюють для різних людей.

Отже, як ви збираєтеся почати?

Автор — Tracy Kennedy
Переклад статті — How Self-Reflection Gives You a Happier and More Successful Life via Клубер

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст