Езотерика

Що значить тремтіння під час прослуховування музики?

По вашій шкірі з'являються мурашки під час прослуховування певної пісні? Цей озноб має істотне значення.
3.3к.

Пісня грає на радіо або ти слухаєш, як хтось співає саме так, що тремтіння йде по твоєму хребту. Такі озноби є побічним ефектом чогось особливого, але що це?

Ну, по-перше, давайте почнемо з того, що ми можемо назвати це аномалією.

Що таке тремтіння?

Тремтіння відчуває приблизно 2/3 людей у світі, «це відчуття, схоже на тремтіння, і зазвичай виражається у вигляді переважної емоційного відповіді».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Мітчелл Колвер написав про це цікаве явище.

Він каже: «Прослуховування емоційної музики — найбільш поширена причина прояви тремтіння (з англійської — «фриссон»). Проте не єдиною. Деякі люди відчувають це, коли дивляться на красиві твори мистецтва, на особливу сцену в кіно або під час фізичного контакту з іншою людиною».

Ми вважаємо, що якщо людина була більш когнітивно занурений в музичний фрагмент, то він або вона напевно може випробувати Фриссон, як результат уваги до певного стимулу, — написав Колвер.

По суті, дослідники хотіли з'ясувати, чи бувають типи особистості, що схильні до цієї реакції сильніше, ніж інші.

З допомогою добровольців, яких підключили до машини, що вимірює реакцію шкіри на різні музичні твори. Серед творів були Ханс Циммер, Шопен і деякі інші.

За словами дослідників, ці пісні були обрані тому, що вони містили, принаймні, хоч один захоплюючий момент, який, ймовірно, викличе фрізон.

Учасники дослідження також пройшли тест по визначенню особистості, який Колвер і його команда використовували для визначення цікавого факту: ті, хто випробував фриссон, володіли особистістю, званої «відкритість до досвіду».

Дослідження показали, що люди, що володіють цією межею, мають надзвичайно активним уявою, цінують красу і природу, шукають нові враження, сильніше інших висловлюють свої почуття і люблять різноманітність в життя, — пише Колвер.

Більш того, Колвер виявив, що не тільки емоційна сторона цієї риси особистості викликає реакцію на музику, але ще й пізнання. Наприклад, ви можете уявити, як звучатиме пісня або створити з її допомогою ментальні образи.

Простіше кажучи: люди, які повністю занурюються в музику на інтелектуальному рівні.

А яка пісня викликає у вас тремтіння?

Автор — Raven Fon
Переклад статті — THIS Is What It Means If You Get Chills While Listening To Music via Клубер

Фото — cont.ws

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст