Історії

«Побачивши Миронова, подумав: пити треба менше»: кумедні випадки з життя Олександра Ширвіндта

Життя Олександра Ширвіндта сповнена кумедних історій...
29.8к.

Життя Олександра Ширвіндта сповнена кумедних випадків, які він любить згадувати, викладаючи їх на папері в іронічно-філософському тоні.

Часто ці випадки провокували самі герої цих ситуацій. Наприклад, витівки Ширвіндта не любили дружини його друга Андрія Миронова. Коли Андрій Олександрович одружився на Катерині Градовой, і пара зібралася з'їздити і відпочити в Ленінград, то Ширвіндт не полінувався і поклав у валізи по три цеглини, а також — портрет Леніна. А після спостерігав, як Миронов старанно затаскує валізи в поїзд. Сам актор жарт одного оцінив, а ось Градова була дуже незадоволена.

Не краще з Ширвіндтом була справа, коли Андрій Миронов одружився на Лариси Голубкіної. Молодята вирушили на дачу, де вирішили провести шлюбну ніч. Але наодинці залишитися у пари не вийшло: в спальню заздалегідь пробралися Ширвіндт і театральний режисер Марк Захаров. Олександр Анатолійович вкусив Голубкіну за п'яту, коли та мирно спала в обіймах чоловіка, після чого від несподіваного вчинку отримав п'ятою в лоб. «Ларисі Іванівні це чомусь дуже не сподобалося. Чому — для мене загадка», — згадуючи, іронізував Захаров в одному з інтерв'ю.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

А як група акторів на чолі з Олександром Анатолійовичем довела до нестями Ельдара Рязанова — відомий випадок. Режисер був відомий своїм відповідальним ставленням до роботи. Але от біда, під час зйомок сцени в лазні для фільму «Іронія долі, або З легким паром!», у павільйоні «Мосфільму» було дуже холодно. Справа в тому, що цю частину студії тоді не опалювали з-за ремонту. При цьому, акторам за сюжетом треба було зображати розпарених чоловіків.

Як вийшли з положення Олександр Ширвіндт, його тезка Белявський, Андрій Мягков і Георгій Бурков? Правильно, замінили пляшки з бутафорської горілкою на справжню. А пиво було справжнім спочатку. Ось і почалося веселощі по ходу зйомок.

У підсумку Ельдар Рязанов зрозумів, у чому справа, зупинив зйомку, наказавши всім бути на наступний день тверезими для того, щоб перезняти сцену. Так і зробили, але у підсумкову версію телефільму потрапили кадри з першого дня зйомок.

Якщо з Рязановим жарти були погані, то з режисером Наумом Бирманом на зйомках фільму «Троє в човні, не рахуючи собаки», куди простіше. Актори, які проводили чимало часу в човні, переливали горілку в чайник і потихеньку пили з носика. Правда, все було в міру.

Часто у таких ситуаціях вирішальним було поведінку Олександра Анатолійовича, який робив незворушний вигляд, і режисерам було незручно лаятися.

Однак цю незворушність вирішили перевірити на міцність друзі — Захаров і Миронов. Вони проводили Ширвіндта на вокзал, коли той їхав до Харкова, а потім вирушили в аеропорт і прилетіли в це місто раніше колеги.

Побачивши друзів, Ширвіндт зберіг незворушний вигляд, але потім зізнався, що, коли перед його обличчям постав Миронов, він подумав: пити все-таки треба менше.

За матеріалами: КиноНытик

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст