Історії

Ентоні Хопкінс відзначив 45 років без алкоголю і розповів, як змінилося його життя

«Я просто знищував себе, напиваючись до смерті практично кожен день. Катастрофа була неминуча. Я зовсім не хочу повчати когось- просто скажу, як це було у мене...»
8.8к.

Легендарний актор, володар премії «Оскар» Ентоні Хопкінс (знімався у фільмах: «Мовчання ягнят», «Ганнібал», «Легенди осені», «Знайомтеся, Джо Блек» та ін) відсвяткував 45-річчя своєї тверезого життя.

У переддень Нового року і всього за два дні до свого 83-ліття (29 грудня 2020 року) він записав відеозвернення до своїх шанувальників, яке розмістив у соціальних мережах:

«Я просто знищував себе, напиваючись до смерті практично кожен день. Катастрофа була неминуча. Я зовсім не хочу повчати когось- просто скажу, як це було у мене. В один день я дійшов до краю, і мені був посланий знак: «Ти хочеш жити чи померти?». Я відповів: «Я хочу жити». І раптом стало так легко і світло на душі. Моє життя змінилася і стала дивовижною!»

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Кар'єра актора різко пішла в гору після того, як він назавжди кинув пити. До речі, як і особисте життя. Адже актор, коли напивався, періодично бушував, часто бився, керував автомобілем у нетверезому вигляді, міг зникнути на кілька днів, навіть тижнів. Можна тільки уявити, яких зусиль в ті роки коштувало його другої дружини Дженніфер Лінтон, яка була одночасно його адміністратором та бухгалтером, утримувати шлюб на плаву.

Отже, з алкоголем було покінчено назавжди, і до нього прийшов справжній успіх. У 1992 році Ентоні Хопкінс отримав премію «Оскар» за роль маніяка-вбивці Ганнібала Лектера у «Мовчанні ягнят». Двома роками потому номінувався на цю ж премію за роль ідеального британського дворецького Стівенса в мелодрамі «Залишок дня».

За видатні заслуги він був удостоєний спеціальних почесних нагород — «Золотого глобуса» і BAFTA.

У 1987 році Хопкінс отримав від королеви Єлизавети звання Командора Ордена Британської імперії, а в 1993 — титул лицаря-бакалавра, що дає право на приставку «сер» перед ім'ям. Так високо були оцінені його видатні заслуги в мистецтві і популяризація Великобританії в усьому світі.

Ентоні Хопкінс зізнається, що перший час його долали сумніви і траплялися зриви, але той день в 1975 році, коли він вирішив не пити, дійсно став вирішальним.

Тому він розповідає про свою історію всім – щоб люди знали, що проблеми з алкоголем не є нездоланними. Головне захотіти кинути пити, прийняти рішення. І зробити це слід не з понеділка, не з наступного дня, а в ту ж секунду.

«Сьогодні – це завтра, про яке ви так хвилювалися вчора», – пояснює він.

«Перед вами – вся життя. Ви ще молоді, і ви все зможете. Тільки прошу: не здавайтеся. Просто продовжуйте боротися. Не бійтеся нічого і сміливо дивіться в обличчя проблеми. Вам вистачить сил. Ви собі не уявляєте, як сильний чоловік, який прийняв рішення і не здається. Я знаю це точно, і це те, що підтримувало мене все моє життя».

І хоча 2020 рік був важким роком, сповненим горя і страждань для багатьох людей», актор висловив сподівання, що 2021 рік нас ще приємно здивує.

 «Це буде кращий рік, запевняю вас», – сказав він.

До речі, Хопкінс вже не в перший раз згадує про свій досвід. Наприклад, в 2019 році разом з Бредом Піттом він дав інтерв'ю, в якому йшла мова про їхні проблеми з алкоголем. Пітт згадав про те, що Хопкінс розповів йому, як кинув пити, під час зйомок фільму «Знайомтесь, Джо Блек» (1998), і він запам'ятав це.

«Я дивлюся в минуле сьогодні і думаю: «Господи, яке ж це було благословення, коли я кинув пити. Адже це було дуже боляче і дуже непросто. Я робив погані речі, за які мені дуже соромно. Іноді дивлюсь і думаю: «Боже, невже це був я? Невже всі ці речі робив я?» Але внутрішній голос відразу ж каже: «Все скінчено. Рухайся далі», – сказав Хопкінс репортерам Interview.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст