Історії

Про те, як мовчання лікує

Іноді корисно помовчати...
4.3к.

Цю історію мені розповіли. Одна жінка з іншої далекої країни пішла на заняття — дивні заняття. Там вчили мовчати. Просто мовчати — і все. Не медитувати, не робити фізичні вправи, не розгойдуватися, як билинка на вітрі, сидячи на килимку.

Просто всі мовчали, і все. І вчитель мовчав. І в групі виявився чоловік з пухлиною в носоглотці. З важкою хворобою. Він, мабуть, намагався одужати і застосувати хоч якісь засоби, щоб вижити. Він був зовсім поганий. І ось у цю групу теж записався. Сидів і мовчав. І видавав страшні звуки, на жаль. Це було дуже сумно і дуже важко. І учасники групи мовчали з незадоволенням. Може бути, у них було роздратування, печаль і погані думки. І у цієї гарної жінки теж були думки — а як же? Ми ж люди.

Історія про мовчання

Вона думала, що мовчання — це якийсь обман і дурість. Ну що в ньому користі? Сидиш і мовчиш. А гроші заплатив незрозуміло за що.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

І ще цей звук доводиться чути, клекіт і хрип хворої людини, який навіть дихати не може. І сказати нічого не можеш — треба дотримуватися правил. Домовилися.

Так минув тиждень. Досить болісна. І на останньому занятті жінка твердо вирішила більше нікому не вірити. І шкодувала про марно витрачений час, навіть не про гроші.

Вона занурилася в ці думки і раптом підняла голову і прислухалася.

Стояла повна тиша. Всі мірно дихали в своїх кріслах і думали про своє. Але хрип-пропав!

Пропав той жахливий звук, який мучив всіх і турбував!

Вона подивилася на чоловіка з пухлиною — він мовчав і спокійно дихав. Як все.

І це вразило жінку. Ось ця мирна тиша відповіла на її питання.

Потім, після навчання, вчитель спокійно сказав, що так буває. А чому так буває — він не знає. Але мовчання лікує, от і все.

І стан цієї жінки теж стало добрим, спокійним. Вона пішла умиротвореною.

А той чоловік одужав; може, на час, але життя — взагалі тимчасове явище.

Іноді корисно помовчати, ось що я думаю. І просто віддатися течії думок.

І дихати. Дихати — це вже добре...

Автор — Кір'янова Анна

author avatar
Елліна Гофман Редактор
Народившись в Одесі, а тепер проживаючи в Тель-Авіві, я, Елліна Гофман, перенесла багатство культур і знань з одного куточка світу в інший. Моя пристрасть і глибоке розуміння психології міжособистісних відносин і астрології дозволяють досліджувати та розкривати тонкі нюанси людського досвіду крізь лінзу астрологічних символів.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст