Саморозвиток

Цитата Валентина Гафта, яка допомагає легше відпускати людей зі свого життя

Як допомогти собі пережити складний період, коли на вас звалилося зрада, підлість з боку людини, яким ви довіряли.
2.6к.

Інколи все, що не робиться, — на краще...

Як собі допомогти пережити складний період в житті, коли на вас звалилося зрада, підлість з боку людини, яким ви довіряли. Або коли неминуче розставання, воно вже є фактом, але ви все ніяк не можете прийняти це.

Ось цитата Валентина Гафта. Вона допоможе переосмислити те, що відбувається і з високо піднятою головою увійти в новий етап життя. Яка допомагає відпускати усвідомлено. Це стосується і ситуацій, коли вас хтось зрадив, ви сильно розчаровані в людині, але продовжуєте все це носити з собою.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Валентин Гафт: «Кризи, які, я впевнений, переживає кожна людина, це період, коли йдуть непотрібні речі. Залишаються найважливіші».

1. Будь-яке розставання з важливою людиною або велика зрада — це в якомусь сенсі кризу життя.

Криза системи — коли система більше не життєздатна, коли по-старому вона вже більше ніколи працювати не буде. Тому, що змінилися якісь її складові. Або тому, що змінилися обставини зовнішнього середовища.

Але криза — це не кінець якогось процесу. Криза — час переосмислення, перебудови і створення нової системи.

Ви вирішуєте, що з собою взяти з минулого, а що нове додати в систему. Криза означає, що доведеться потрудитися, але воно того варто.

2. Якщо ви вже можете жити і живете без цієї людини, то, значить, це зрада і розставання не смертельно.

Простіше кажучи, жити будете! Світ не завалиться.

Так, якась частина вас йде або відмирає разом з тим періодом життя і разом з тим людиною. Але ви, живий, цілий і самодостатній, залишаєтеся в теперішньому часі. Якщо вже дихайте і можете рухатися — будете робити це і далі.

Просто не треба ні на кого зациклюватися. Це правила на все часу і на всі життєві періоди.

3. Якщо це не з вами — отже, воно не ваше.

І не так важливо, з якої причини. Тому що вона сама відмовилася бути з вами. Чи тому що ви зробили якусь ланцюжок кроків, яка призвела до краху цих відносин. Ви ж не на порожньому місці все зіпсували, значить були причини сумніватися, ставити запитання, шукати правду.

Не ваше і ваших не буде. Але є інша ваша, і від нього у вашому житті буде зовсім інше відчуття і інший результат.

4. Найважливіше вже є поруч з вами чи з'явиться.

Може бути, уже поруч з вами те, що є сенс вкладати, що вас радує.

Якщо цього немає, то варто активніше прагнути для себе — заповнювати життя цінним і важливим і уважніше дивитися, що таким може бути.

5. Немає нічого страшного в тому, що періодично ви переглядаєте свою життєву систему.

Навпаки, це закономірно, все не стоїть на місці, все змінюється, змінюєтеся і ви.

Переглянути, що ми робили раніше, щоб зрозуміти, що робити не потрібно.

За матеріалами: Віра Бокарева

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст