Саморозвиток

Як ставитися до неприємностей, щоб зберігати спокій: 2 потужні цитати

«У молодості я вимагав від людей більше, ніж вони могли дати: постійність у дружбі, вірність у почуттях. Тепер я навчився вимагати від них менше, ніж вони можуть дати: бути поруч і мовчати. І на їхні почуття, на їх дружбу, на їх шляхетні вчинки я завжди дивлюся як на справжнє диво — як на дар Божий», — Альбер Камю.
18.3к.
Як ставитися до неприємностей, щоб зберігати спокій: 2 потужні цитати "

Наше щастя багато в чому залежить від того, як ми ставимося до тих чи інших речей, подій і людей. І якщо ми дивимося на життя під правильним кутом, то навіть невдалі обставини будуть змінюватися в нашу користь.

Ось так одна людина бачить проблеми в можливості і переваги, і знаходить їх, а інший розглядає це як трагедію, і в результаті отримує саме її. Важлива правильна перспектива.

Неприємності, які трапляються з кожним із нас, бувають двох видів: ті, які створюють для нас інші люди, і ті, які підкидає нам саме життя. Ось про правильне ставлення до них і поговоримо.

Про неприємності від людей

«У молодості я вимагав від людей більше, ніж вони могли дати: постійність у дружбі, вірність у почуттях. Тепер я навчився вимагати від них менше, ніж вони можуть дати: бути поруч і мовчати. І на їхні почуття, на їх дружбу, на їх шляхетні вчинки я завжди дивлюся як на справжнє диво — як на дар Божий», — Альбер Камю.

Всі ми хочемо, щоб оточуючі нас поважали, дбайливо ставилися до нас, любили і приймали нас такими, які ми є. І бажати цього абсолютно нормально.

Але проблема в тому, що кожна людина думає в першу чергу про себе, і часто люди створюють нам труднощі ненавмисно, а просто захищаючи себе і переслідуючи свої інтереси. Нічого особистого, як говориться.

Тому єдиний рецепт збереження незворушності у відносинах з людьми — не чекати від них занадто багато, і тоді їх вчинки не будуть вас чіпати.

Тим більше люди навколо нас як потік: вони приходять і йдуть. То чи варто покладати на них якісь очікування, якщо немає ніяких гарантій, що вони будуть з нами й завтра? Краще дякувати їм за будь-яку приємну дрібницю щодо себе і не чіплятися за них.

Про неприємності в житті

«Правильно чинить той, хто відноситься до світу, немов до сновидіння. Коли тобі сниться кошмар, ти прокидаєшся і кажеш собі, що це був всього лише сон. Кажуть, що наш світ нічим не відрізняється від такого сну», — Цунэтомо Ямамото, японський самурай, автор знаменитого трактату «Хагакуре».

Джерело нашого нещастя і занепокоєння тільки в одному: ми дуже серйозно ставимося до життя. І якщо навчитися сприймати життя як сон, то вся серйозність випарується, і вже ніщо не зможе нас засмутити і розчарувати.

Це, до речі, є однією з найдавніших технік медитації: сприймати життя як спектакль, як сновидіння. Обов'язково спробуйте її. Протягом 7 днів уявляйте, що все ваше життя — це просто спектакль, а ви актор в ній. І грайте свою роль гідно, насолоджуйтеся їй!

Якщо ви будете пам'ятати про це, ваше життя зміниться на краще. А щастя в житті залежить саме від правильного погляду — щастя не треба шукати.

За матеріалами: Гра в Блозі

author avatar
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст