Саморозвиток

Зробіть оточуючим подарунок, не вимовляючи ці слова в 2021 році

Просто дружня порада: виключіть ці фрази зі своєї мови!
1.5к.

Існує просте правило: «Ваші вчинки говорять більше, ніж слова!» І це дійсно так.

Тим не менш слова здатні вплинути на відносини або хід подій самим несподіваним чином. Не варто забувати про те, що деякі фрази можуть завдати шкоди і зруйнувати життя. Саме від них треба позбутися в першу чергу.

Звичайно, якщо ви проредите свій словниковий запас, позбувшись від шкідливих фраз, це не зробить вас самим приємним співрозмовником відразу. Але це точно позбавить вас від багатьох проблем.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Отже, ми підготували для вас кілька найгірших фраз, від яких точно потрібно позбавитися вже в цьому році.

1. «Просто нагадую»

Кожен раз хочеться вимовити цю фразу, коли хтось забув про дні народження колеги або ваших дітей. Але все це можна сказати і по-іншому, просто повторивши важливі подробиці. Наприклад: «У цю середу о 15:00 відбудеться вечірка у нашого начальника в честь дня його народження. Підемо туди разом, так?»

Щоб зайвий раз переконатися в дратівливою силі фрази, скажіть її самому собі: «Просто нагадую, що ти сьогодні дежуришь». Або «Купи хліб. Просто нагадую». Звучить упереджено, чи не так?

А якщо вам потрібно дочекатися інформації від кого-то, не ходите навколо. Просто запитайте прямо: «Ти готовий?» чи «Можеш надати мені інформацію?» Подібне формулювання позбавить вас від зустрічного негативу і зайвий раз нагадає людям про їх обов'язки або якусь подію.

2. «Залишимо це на потім»

«Давай залишимо це на наступний раз», «Давай пропустимо цю тему», «Давай поговоримо про це не зараз» і т. д.

Всі ці фрази говорять тільки про одне — вам все одно, і ви не бажаєте приймати участь в обговоренні чого-небудь. Простіше тоді вже сказати: «Відвали від мене!» Так було б чесніше.

Насправді позбутися негативного підтексту в даному випадку легко. Досить визначити конкретні терміни. Наприклад: «Я не можу зараз говорити про це. Що якщо ми зустрінемося сьогодні ввечері і обговоримо всі за чашкою чаю?» А якщо вам і справді не хочеться зачіпати деякі теми, прямо скажіть про це у ввічливій формі.

3. «Ну, щасти тобі»

Якщо хтось прийшов до вас з радісною новиною або поділився великими очікуваннями щодо чогось, а ви відповіли йому: «Ну, щасти тобі», то... Цю фразу можна сприйняти як: «Навіть в пеклі у тебе не було б шансів».

Запам'ятайте просту річ: якщо людина переживає щодо чого-то і розповідає вам про це, то йому не потрібно ваше схвалення чи побажання удачі. Йому потрібна підтримка. Скажіть йому: «У тебе все вийде, не переживай так сильно» або «Ти досить добре попрацював над цим, тому не варто переживати».

4. «Як я вже говорив раніше»

Як і багато інші фрази, ця сприймається як щось поблажливе. Ніби ви зайвий раз підкреслюєте чийсь недолік, звеличуючи себе самого. Спробуйте менш упереджені фрази. Хоча б це: «Може бути, ти пам'ятаєш, але я повторюся». Зрештою, можна просто повторити сказане раніше без передмови.

Зрозумійте, що письменник не може робити замітки в книзі і звертати увагу читача на те, що було раніше. Він повинен описати все таким чином, щоб все було зрозуміло відразу. Точно так само працює і мова.

Можливо, ви дійсно не кращим чином пояснили все в минулому. Або, може бути, ви занадто понадіявся на глибину своїх знань слухачів, тому їм потрібна додаткова інформація. Не виключено, що вас просто не розчули.

5. «Якщо чесно»

Один розумний чоловік сказав: «Хочеш, щоб всі зрозуміли яке ви лайно? Зізнайся їм у тому, що ти чесний з ними».

Така фраза, як «Якщо чесно» або «Чесно кажучи» викликає логічне запитання — а раніше ви завжди брехали?

Цю фразу можна віднести до чогось на зразок слів паразитів. Але особливо упередженим людям властиво звертати увагу на дрібниці, а тому вона може викликати відчуття того, що ви не завжди чесні. Просто виключіть ці слова зі свого словника.

Читайте також: 9 фраз, які розумні люди ніколи не використовують у спілкуванні

6. «Давай обговоримо це в чаті»

Якщо ви спілкуєтеся по відеозв'язку з групою людей і в якийсь момент хтось починає говорити не по темі, не потрібно вказувати йому на це настільки явно. Досить просто сказати, що «це дійсно цікаво, давайте обговоримо це після дзвінка». Інакше, це можуть сприйняти як образу і ваше небажання слухати.

Як говориться, якщо технології розвиваються стрімко, це не означає, що вам потрібно втрачати людяність і перетворюватися у роботів.

7. «При всій повазі»

А ще дуже поширені фрази «Тільки давай без образ» або «Напевно, це було зайве». Якщо ви дозволили собі сказати «При всі повазі», то після цього дуже рідко співрозмовник буде ставитися до вас позитивно.

Деколи доводиться згадувати в розмові те, що може бути неприємним. Якщо вас спіткала ця доля, просто поясніть суть проблеми. Не потрібно вдаватися в риторику і прикрашати мова передмовами. Довіра з співрозмовником вибудовується за рахунок чіткого викладу фактів і щирості.

«Цю роботу потрібно доробити». Без «при всій повазі». Запам'ятайте це.

8. «Я ще повернуся до цього»

Що може бути дратівливою того, коли ви говорите про щось, а вас несподівано переривають і вимовляють «Я ще повернуся до цього, а зараз краще розкажіть про...». Особливо часто з цим стикаються на співбесідах. Це сприймається як те, що у вас немає часу слухати і заглиблюватися в мережу. Або ж як те, що ви не можете дати відповідь на запитання.

Придумайте щось інше замість цієї фрази. Наприклад, можна зробити паузу і вимовити наступне: «Це дійсно цікаво. Можна буде поговорити про це при наступній зустрічі» або «Це цікаве питання, але я ще не готовий відповісти на нього».

9. «Я так і знав!»

«Ну я ж казав тобі, що біткойн зросте, а ти мені не вірила. Наступного разу куплю!»

Останнє, що потрібно людям, це ваше нагадування про те, що ви були праві 10 років тому. Тим самим, ви наголошуєте на те, що ви можете бути розумнішими їх самих. Ще болючіше за самооцінку співрозмовника б'є те, що ваш рада дійсно був корисний, і що його життя могло бути краще, якщо б не його завзятість.

Запам'ятайте ще одну річ: ви не Бог і вам не потрібно робити щасливими усіх навколо. Деколи треба просто не давати їм відчути себе ще гірше. Позбавлення від фрази «Я так і знав!» — перший крок до цього.

10. «Все буде добре»

І як ви виглядаєте після цієї фрази? Як людина, у якого не вистачає словникового запасу, бажання або часу на те, щоб дати нормальну реакцію на події.

Минулий, 2020 рік чітко дав зрозуміти, що таке формулювання, як «Все буде добре» може бути неактуальною. Не все розвивається передбачувано і спокійно. Завжди є ймовірність того, що все може перевернутися з ніг на голову. А тому, замість порожніх слів, просто підставте плече потребує і надайте всіляку підтримку. Зрештою, деколи краще промовчати, ніж сказати: «Все буде добре».

Підводимо підсумок

Багато інші фрази теж могли б опинитися в цьому списку. Наприклад, «Про що ти думав?» або «Я не винен!» Але якщо ви позбудетеся хоча б від перерахованих вище 10, то це вже буде великим досягненням. А в умовах всесвітньої пандемії, варто ще й відмовитися від фрази «Має те, що маємо» або «Ну що тут поробиш?»

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст