Саморозвиток

5 буддистських порад про те, як впоратися з хаосом

«Серед безладу знайдіть простоту; серед розбрату знайдіть гармонію; труднощі в знайдіть можливість».
4.5к.

«Серед безладу знайдіть простоту; серед розбрату знайдіть гармонію; труднощі в знайдіть можливість».

1. Визначте, що саме вам подобається

Багато людей навіть не мають чіткого уявлення про те, що вони люблять. І це зовсім не перебільшення. Щоб знайти себе і почати жити позитивної життям, необхідно, принаймні, усвідомити, які з речей ми вважаємо найбільш важливими.

Прекрасна ідея – накидати список тих справ, від заняття якими ми отримуємо насолоду. Наприклад, це можуть бути і прості речі: спільна вечеря з другою половинкою, ігри з домашніми тваринами або прогулянки на природі. В процесі складання цього списку ви згадайте безліч різних речей, якими любите займатися, але про яких забули в повсякденній суєті.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Продовжуйте рухатися

Існує час для спокою і роздумів, також необхідно залишати годинник, які ви будете присвячувати активності. Під цими словами зовсім не мається на увазі божевільна ділова гонка. Мова про динамічному русі тіла заради здоров'я і позитивних емоцій.

Буддійський рада, яка допоможе протистояти хаосу, – не забувайте вести фізично активний спосіб життя і регулярно приділяти час своєму тілу. Це дозволить зберегти здоров'я і хороше емоційне самопочуття.

Здоровий організм дозволяє зберегти здоровим розум, і навпаки.

3. Менше базікайте, але більше розмовляйте

У сучасному світі занадто багато балаканини і занадто мало розмов. Кожен день ми вимовляємо безліч непотрібних слів. Здається, ніби люди змовилися постійно контактувати один з одним без будь-якої мети.

Подібні взаємодії виснажують енергію. Вони вимотують, практично нічого не даючи взамін. Ось чому необхідно почати менше базікати і більше спілкуватися.

Важливо усвідомити справжню цінність спілкування і зрозуміти, що слова можуть живити, або послаблювати розум. Ось тому необхідно проявляти обережність в тому, як ми взаємодіємо з іншими людьми.

Читайте також: 5 дивовижних буддистських історій, надихаючих подивитися на своє життя інакше

4. Один з інструментів управління хаосом – це творчість

Творчий процес – це те, що змушує оновлюватися і дивитися на речі з іншої точки зору. Це сприяє самовираженню і пробуджує нашого внутрішнього творця. Творчий процес дозволяє відчувати особливий тип щастя.

Заняття мистецтвом, ремеслом та іграми – це і є головні шляхи дослідження творчого початку. Занурюючись в ці захоплення, ми більше дізнаємося про себе.

Творчий процес є справжнім лише тоді, коли він приносить задоволення і мотивує рухатися вперед.

5. Будьте справжніми

Ми часто витрачаємо занадто багато часу та сил на створення і підтримання зовнішнього образу. Ми здатні впасти в залежність від думки оточуючих, навіть не усвідомлюючи цього. Немов самі на себе надягаємо ланцюга.

Коли виходить досягти високого рівня особистої автентичності, ви немов знімаєте з плечей вантаж. І вам більше не доведеться витрачати сили на підтримку помилкового образу самого себе. Коли ви не боїтеся експериментувати з собою, ви знаходите душевний спокій.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст