Саморозвиток

3 слова-паразита, які ніколи не використовують розумні і успішні люди

Ми можемо не усвідомлювати, що щодня вживаємо ці слова. А, між іншим, вони дуже негативно впливають на наше спілкування з оточуючими.
12.3к.

Ми можемо не усвідомлювати, що щодня вживаємо в мові ці слова. А, між іншим, вони дуже негативно впливають на наше спілкування з оточуючими.

Ви розмовляєте з колегою по роботі і... раптом незрозуміло чому (як вам може здаватися), ця людина йде від розмови і втрачає усілякий до нього інтерес. Якщо ви спостережливі, то навіть можете помітити конкретні знаки мови тіла. Невербальні жести, які говорять про те, що щось пішло не так.

Що ж саме? Ви сказали щось не те? Швидше за все, так воно і є. Коли ви почнете звертати увагу на власний активний словниковий запас, ви помітите, що деякі слова використовуєте особливо часто. І робите це несвідомо.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ось 3 слова-паразита, на які потрібно звернути особливу увагу:

1. «Але...»

«Але» – це маленьке, противне слово. Найчастіше ми навіть не усвідомлюємо, наскільки сильно це слово обмежує нас.

Це слово зазвичай означає наступне: «Не звертай увагу на все хороше, що було сказано раніше. Ось зараз ти дізнаєшся правду».

Але люди не завжди хочуть чути вашу правду. Особливо це актуально в тому випадку, якщо за словом «але» слід «близький друг» – фраза «якщо б».

Є ще одна фраза, яка може відлякати. «Так, але...» – це свого роду «але», яке ми використовуємо тоді, коли ігноруємо хороший рада когось з оточуючих. Фраза «Так, але...» означає, що зараз ви почнете наводити аргументи на користь того, чому ви чогось не можете.

Читайте також: Говоріть з любов'ю, тому що слова буквально перебудовують ваш мозок

2. «Я спробую»

Слово «спробувати» – це ще одне маленьке, противне слово, яке ми часто вживаємо в своїй промові. Саме у відповідь на це слово люди часто закочують очі. Наприклад:

«Я спробую підготувати доповідь для тебе до завтрашнього дня».

«Я спробую дістатися туди до полудня».

«Я спробую виділити час для зустрічі».

Слово «намагатися» зазвичай означає наступне: я почув твоє прохання, однак зараз вона для мене не є пріоритетом. Саме тому не можу її виконати і не хочу сказати тобі про це прямо.

Це слово не вислизає від уваги людей з добре розвиненими інтуїцією і емоційним інтелектом. Коли вони чують це слово, то знають, що воно означає. Вони бачать вас наскрізь і розуміють, що ви з ними не щирі.

Слово «намагатися» є причиною виникнення сумнівів у собі і оточуючих людей. Як наслідок, всі розуміють, що на вас просто не можна покластися.

Замінити фразу «Я спробую» простими словами – «Я це зроблю».

Як одного разу сказав мудрий майстер Йода: «Просто роби або не роби, не треба намагатися».

3. «Я не можу...»

Фразу «Я не можу» – фактично означає «Я цього не буду робити».

«Не можу» означає, що ви не докладаєте зусиль. Якщо з якоїсь причини (відсутність потрібних навичок, брак ресурсів та інше), ви дійсно не можете чогось зробити, все одно не вимовляєте цю фразу. Запропонуйте альтернативне рішення. Дійте з позиції того, що ви здатні зробити.

Так, більшість з нас не усвідомлює, що вживає в мовленні ці маленькі слова-паразити. Вони з'являються в мові несвідомо. Головне – зуміти зупинити себе в той момент, коли ви маєте намір вимовити одне з цих слів. Використовуйте цю тактику до тих пір, поки привчіть розум більше не підкидати вам цих слів.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст