Саморозвиток

Що порадив Ейнштейн синові, щоб прискорити його навчання

Простий і одночасно приємний рада!
3к.

Геніальні особистості відрізняються від інших своєю здатністю розуміти неймовірно складні речі. Однак це зовсім не означає, що якщо вам якимось чином вдасться викликати на розмову одного з найвидатніших умів на планеті, то ви не зрозумієте жодного його слова.

Навпаки, згідно з твердженням нобелівського лауреата Річарда Фейнмана, істинний ознака геніальності полягає в умінні пояснювати речі простою і доступною мовою. І якщо це насправді так, то дане вміння можна додати в список неймовірних талантів Альберта Ейнштейна.

Ейнштейн в ролі люблячого батька

У 1915 році Ейнштейн жив у Берліні, розробляючи загальну теорію відносності, в той час як його дружина виховувала двох його синів у Відні. За століття до появи Skype і електронної пошти спілкування між великим фізиком і його сім'єю було можливим тільки за допомогою обміну листами, які вдалося відшукати Марії Попової (блозі «Brain Pickings»).

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Коротка записка, відправлена вченим його 11-річному синові Гансу Альберту Ейнштейну, не тільки розкриває маловідому сторону фізика як турботливого батька, але також доводить, що генії говорять зовсім не загадками, а зрозумілою мовою.

В даному випадку Ейнштейн використовує всю можливу простоту, щоб дати Гансу (і всім тим, хто буде читати його лист через сто років) дуже корисна порада про те, як можна прискорити процес навчання:

«Я дуже радий, що тобі подобається грати на піаніно. Мені здається, що музика і столярна справа є відмінними заняттями для дитини твого віку, навіть кращими, ніж відвідування школи. Вибирай ту музику, грати яку подобається саме тобі, а не ту, що змушує тебе грати вчитель. Це відмінний спосіб дізнатися, як можна більше: робити те, що тобі подобається, забуваючи про час. Деколи я настільки сильно захоплююся роботою, що обід просто вилітає у мене з голови...».

Не дивно, що думка Ейнштейна про те, наскільки сильніше пристрасть до своєї справи і радість сприяють отриманню нових знань, ніж звичне і нудне припущення про важливість використання маркерів і карток-підказок, отримало наукове підтвердження.

Переклад статті — Here's einstein's Advice to His Son on How to Accelerate Learning  via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст