Саморозвиток

30 секунд, які змінять ваше життя

Витратьте всього 30 секунд на вивчення цієї простої і ефективної техніки, яка може кардинально змінити ваше життя.
2.5к.

Сьогодні я хотів би поділитися з вами одним корисним радою. Рада, про який не написано популярних книг. Насправді він настільки простий, що навряд чи хто-небудь зміг би написати книгу про це. Не має він ніякого відношення і до новітніх технологій, які заполонили все навколо нас.

Ця рада була дана людиною, народженою в 19 столітті, своєму онукові, якого зараз самому вже йде п'ятий десяток. Цей онук зараз – найвідоміша людина у своїй галузі, однаково шанований і в середовищі політиків, і у світі фінансів. Так що, йому можна вірити.

Якщо і є на світі головний прийом успіху, то це він.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Мій знайомий ще тільки перейшов в старші класи, коли дід відвів його вбік і сказав наступне:

ВІДРАЗУ після кожної лекції, зустрічі, будь-якого важливого заходу, виділи 30 СЕКУНД – не більше і не менше – щоб записати головні цінні думки. Навіть, якщо ти цим і обмежишся, то в житті ти досягнеш успіху.

Хлопчик послухався поради. І слід йому досі. Пізніше він познайомив з цим принципом обох своїх синів, які також стали успішними молодими людьми.

Я теж вирішив спробувати цю нехитру техніку. І ось, що у мене вийшло:

  1. Це не просто ведення нотаток. Не треба думати, що якщо ви ведете докладний конспект зустрічі, то користуватися цим прийомом не обов'язково. Складання швидкого 30-секундного резюме – не те ж саме, що просто конспектування сказаного на зустрічі. Підводячи короткі підсумки, ви вчитеся осмислення, розстановці пріоритетів і прийняття рішень.
  2. Це непросто. Постійно вирішувати, що важливо, а що ні – це вимотує. Вражаюче, наскільки простіше сказати собі, що я, мовляв, і так все зрозумів. І відмовитися від цього 30-секундного справи – отакої стометрівки для вашого мозку.
  3. Під гнітом купи деталей. Інформація, яка на нас звалюється, часто дуже докладна, містить безліч деталей. Легко під цим гнітом забути про головних речах. Так мистецтво відкидати зайве стало дуже цінним у сучасному світі.
  4. Дійте негайно! У теж час, якісь деталі можуть бути важливі. А тому потрібно приступати до огляду при першій можливості. Щоб не забути щось важливе, що може вислизнути з вашої пам'яті з часом: інтонація лектора, шалена думка і т. д.
  5. Ви навчитеся краще слухати і задавати кращі питання. Сама структура вашої уваги зміниться. Знаючи, що вам потрібно написати звіт про почуте, ви станете менше відволікатися. Це як якщо б ви почали слухати якусь мелодію посеред какофонії звуків – вам довелося б постаратися і серйозно сконцентруватися, щоб почути її.
  6. Ви станете частіше допомагати оточуючим. Підведення підсумків допоможе вам краще зрозуміти, чого хочуть інші люди і що для них важливо. Це, в свою чергу, допоможе ефективніше вирішувати їх проблеми. Я часто беру інтерв'ю у впливових людей з великими зв'язками. І мене вразило, як багато з них використовують схожу модель підбиття підсумків кожної зустрічі.
  7. Чим далі – тим легше. Так, з часом це увійде в звичку і стане легше. Крім того, стане цікавіше і корисніше. Тому, головне – почати!

Переклад статті
The 30 second habit with a lifelong impact
via lifehacker

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст