Психологія

8 прийомів темної психології, які використовують маніпулятори, щоб домогтися свого

Маніпулятори чудово розуміють силу слів. Вони використовують певні фрази, щоб вплинути на нас.
1.5к.

У житті кожен з нас, мабуть, стикався з маніпулятивними людьми. Вони часто вдаються до схожих прийомів, щоб добитися своїх цілей.

Ось кілька таких прийомів, які часто використовують маніпулятори:

1. Зміна з «я» на «ми», щоб привернути співчуття і підтримку.

Маніпулятори чудово розуміють силу слів. Вони використовують певні фрази, щоб вплинути на нас.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Дослідження показують, що зміна займенника «я» на «ми» може змінити наше сприйняття ситуації. Заміна «я» на «ми» перетворює запит (який можна відхилити) у спільну участь.

Приклад:

— Я хочу, щоб ти поквапився, інакше спізнимося.

Зміна на:

— Нам треба поквапитися, інакше ми спізнимося.

2. Спотворення хороших новин

Цей хитрий трюк темної психології, часто застосовуваний партнерами і нарциссическими батьками, полягає в тому, щоб спотворювати ваші досягнення. Ви радісно ділилися хорошими новинами про підвищення на роботі або успішного складання екзаменів, а у відповідь почули:

«А чи не могло бути оцінки вище, ніж «відмінно»? Ну що ж... все одно добре».

І раптом ви відчуваєте себе спустошеним.

3. Запропонуйте людям щось цінне, якщо хочете їх підтримки

Прохання про допомогу і отримання бажаного – це справжнє мистецтво.

У всіх нас свої справи, і часом буває недостатньо. Якщо вам потрібна чиясь допомога, не розповідайте про своїх попередніх послугах і не просіть про допомогу, спираючись на почуття обов'язку. Замість цього запропонуйте те, що, як ви знаєте, буде їм дійсно корисно. Коли люди бачать цінність в тому, що їм пропонують, вони готові надати допомогу.

4. Домовтеся з людиною, який сердиться або засмучена, щоб привернути його на вашу сторону.

Збереження спокою в той час, коли оточуючі втрачають самовладання, є улюбленою тактикою темної психології. Якщо хтось засмучений або розгніваний, говорите:

«Розумію», або «Повністю з вами згоден», або «Ви маєте рацію».

Це відволікає емоції від маніпулятора. Тепер, коли ви з ними погодилися, ви знаходитесь на їх стороні.

5. Робіть людям компліменти за їх спиною, і вони будуть вам вдячні.

Похвала — це чудово, вірно? Хто не любить час від часу почути компліменти? Але ми говоримо про маніпуляторах. Люди, яким потрібно постійне підтвердження, — прекрасна видобуток для маніпуляторів. І не думайте, що похвала когось за спиною надовго залишиться таємницею.

Компліменти обов'язково дійдуть до вас, і тепер ви відчуваєте вдячність маніпулятору, що саме те, чого він хоче. Вони не тільки вплинули на вас, але і переконали інших у своїй щирості. Наприклад:

«Я не зміг сказати це йому особисто, але він дійсно талановитий музикант».

6. Попросіть про невелику послугу, якщо хто-то до вас холодний

Здається, це нелогічним, але якщо хтось до вас ставиться холодно, попросіть його про невелику послугу. Цей темний психологічний трюк був запропонований Бенджаміном Франкліном, який попросив недруга позичити книгу. Цей трюк працює, тому що ми надаємо послуги тим, хто нам подобається. Таким чином, коли ми просимо про допомогу, наш мозок починає думати, що ця людина нам подобається.

Люди не люблять когнітивний дисонанс. Прохання про допомогу також змушує людину відчути себе корисним, і, оскільки ми вдячні, він ставиться до нас з теплом.

7. Копіювання чужої мови тіла дозволяє створити відчуття комфорту у вашій присутності.

Дзеркальне відображення — один з найбільш тонких прийомів психології, використовуваний маніпуляторами, щоб проникнути у ваше життя. Це так ефективно, тому що діє на підсвідомому рівні.

Ми схильні тягнутися до тих, хто схожий на нас. Це включає в себе наші політичні переконання, музичні та літературні уподобання, навіть підтримку спортивних команд і багато іншого. Це почуття близькості поширюється і на мову тіла, і маніпулятори обманюють нас, копіюючи нашу мову тіла, щоб створити ілюзію подібності.

8. Попросіть поради, якщо хочете переконати людину.

Дослідження показують, що якщо ви хочете, щоб хтось відповів «так», краще запитати в нього поради, а не його думки. Запит думки ставить іншої людини на психологічну відстань, змушуючи його бути об'єктивним і критикувати вашу ідею.

Звернення до них за порадою залучає їх ваші проблеми і робить вашими союзниками. Тепер ви разом прагнете до вирішення проблеми і отримання максимальної користі з цієї ідеї.

Коли ми просимо ради, ми зазвичай шукаємо спільника.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст