Психологія

Терпіння у відносинах не призводить ні до чого, крім спустошеності

Нам вселяли, що в терпінні є героїзм і борг, що коли-небудь наші страждання і зусилля обов'язково оцінять. Насправді — ні. Чим довше ви терпите, тим менше надії на зміни.

Довгі роки терпіння зневажливого до себе ставлення, ігнорування власних потреб і бажань — зовсім не героїзм і хепі-ендом це не закінчується. Все навпаки.

Чому завжди терпіти у відносинах — це погана стратегія, пише психолог Олена Боровик.

Багато жінки помиляються, думаючи, що слідом за довгим терпінням дискомфорту або поганого ставлення до себе, після багатьох років «служіння родині» всупереч своїм бажанням і потребам, буде подяка і визнання їх героїзму.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У реальності так майже ніколи не відбувається. Те, як ви себе ведете, приймається оточуючими людьми за норму. Вони вважають, що все гаразд, що ви терпите що-небудь, тому що вам це подобається. І, якщо вже бути до кінця чесними, здебільшого ніхто і не помічає того, що ви терпите.

Нас довго переконували, що в нього є якась романтика, краса, героїзм і борг, що потім, коли-небудь, хтось обов'язково оцінить наші страждання і наші зусилля, і нам воздасться. Насправді — ні.

Нам насправді, нехтуючи своїми бажаннями, потребами і своїм комфортом, ми просто показуємо людям, що з нами так можна звертатися. Що ми можемо робити ось це і це, навіть якщо дуже не хочеться або навіть якщо здається, що не можемо. Що не варто рахуватися з нашою думкою, тому що ми завжди можемо поступитися і потерпіти, якщо щось не підходить.

Терпіти — це погана стратегія. Можна відмовитися від усього задуманого, від усіх своїх прагнень і уявлень про власне життя, від своїх принципів та ідеалів, зрештою, і від себе самого, і потерпіти. Але важливо пам'ятати, що це не буде мати ніякого ефекту, крім втоми, розчарування і жалю про витрачений час.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст