Психологія

Ознаки того, що ви самі змушуєте себе старіти

Іноді люди старіють за власним бажанням, нехай і неосознаваемому...
2к.

Деколи ми старіємо душею швидше, ніж тілом. І навіть не помічаємо...

...Якщо в суспільстві є негласне правило віку старості, — наприклад, після 50 років людина вважається старим, якщо в сім'ї вважалися старими після того, як народжувалися онуки, якщо старим вважався той, хто вийшов на пенсію або втратив здатність народжувати дітей, людина переймає цю установку. Навіть не думаючи про це. І починає стрімко старіти.

Більше того, людина робить дії, щоб перетворитися в старого. Знаєте, як в кіно молоді актори зображують людей похилого віку? Вони горбятся. Безсило опускають руки. Йдуть човгаючою ходою, так адже? Кажуть слабким деренчавим голосом. Надають особі старече вираз. І переодягаються в старечі одягу.

Самі змінюються зовні. І відмінно грають роль старих. І в суспільстві було прийнято переодягатися. Знімати яскраві сукні і розшиті сорочки, жінки одягали темна хустка, фартух з рукавами, який закривав плаття, одяг вибирали сірих і темних кольорів, щоб відразу видно було — це стара. Або старий. Їм вже нічого не треба від життя. Вони доживають свій вік.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

І у нас в підсвідомості живі ці установки. Є ознаки, які вказують: ви стали перетворювати себе в діда чи бабу.

❇️Старість філософ Сенека визначав як «втома». Старість — це не дряхлість, дряхлість приходить значно пізніше. Втома від життя, бажання припинити активну діяльність, скарги на втому, на те, що «все набридло» — це закликає старість. І програма старіння активізується. Скарги на втому — занурення в старість.

❇️Людина перестає купувати собі нову красиву одяг, не стежить за модою, йому все одно, у що одягатися. Він схильний доношувати старий, — так і в народі було. Навіщо витрачатися на гарні нові речі, он скільки старих є. Їх треба доносити.

❇️Людина не переймається своєю привабливістю. Він перестає стежити за собою. Навіщо старій фігура і свіжа шкіра? Це не відповідає ролі. Навіщо манікюр, масажі, дієти, вправи? Абсолютно байдуже, подобаєшся ти комусь чи ні.

Навпаки, старій людині не треба нікому подобатися. Хіба що своїми моральними якостями. А зовнішність треба приховати або спотворити, як в «Легенді про Нараяме» молода ще жінка вибила собі зуби. Їй потрібно було перетворитися на бабу.

❇️Людина відмовляє собі в розвагах і насолодах. Навіщо кудись їхати, йти, стрибати, милуватися новим, свята влаштовувати? Це зайве. Краще посидіти на лавочці, попліткувати, залишитися вдома перед телевізором, а гроші зберегти.

❇️Безглузде накопичення — теж заклик до старості. Людина перестає витрачати на себе гроші тільки на необхідне. І він відкладає кожну копійку, — гроші знецінюються. На що накопичує людина — він і сам іноді не може пояснити. А потім розуміє, що збирає на похорон. І для спадкоємців намагається щось залишити, не думаючи вже про себе.

❇️І в мові людина часто вживає слова: «я вже старий!». Спочатку він це говорить навіть кокетливо. Але слова запускають програму старіння. Установку — «я вже старий. Дорогий організм, швидше починай старіти, пора!». І оточуючі бачать людину старим, — він сам це сказав. Хоча можуть гаряче переконувати, але це звичайна ввічливість...

Говорити «я старий» все одно, що говорити «я хворий». Формується установка для організму, який слухняно підкоряється команді.

❇️Людина перестає жити своїм життям. Йому більше цікава життя інших, іноді — абсолютно незнайомих людей. Він гаряче обговорює чужі особисті відносини, з хворобливою цікавістю копається в чужій білизні, засуджує, смакує, починає безвідривно читати «жовту пресу» і дивитися різні «ток-шоу» з відвертими і непотрібними подробицями.

Хочеться підглядати і роздивлятися. Обговорювати і засуджувати. Пліткувати. І чим більше дивишся на чуже особисте життя, тим менше своєї. А потім свого нічого не залишається...

❇️Людина перестає стежити за голосом. Він говорить або жалісно, кістками голосом, або каркающим, роздратованим, злим. Втрачається мелодія мови, зникає плавність і краса. Ниття, пхикання, стогнучий інтонації, роздратована хрипка мова — вони теж вказують на початок старіння. На активацію програми старості.

І всі ці речі в нашій волі, в наших руках! Треба зрозуміти, усвідомити, що ви формуєте установку, потрапили під владу «програми старості», почали грати роль діда. Треба зупинитися. І відстежувати свої вчинки і думки, свої слова і ставлення до грошей.

Тому що до дряхлості ще далеко! І немає двох справжніх причин старіння: хвороби і страшних поневірянь.

А решта залежить від нас і від нашого оточення. Якщо вам наполегливо намагаються навіяти думку, що ви старий — подивіться, навіщо це роблять. І хто це говорить. Вас навмисно намагаються позбавити сил. Або занурити в рабство і безнадія.

Але ніхто не може це зробити краще, ніж ми самі. Ми самі себе старим. Тому посилимо увагу і пильність. І змінимо внутрішню установку.

Автор: Кір'янова Анна

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст