Психологія

Що не можна розповідати про себе іншим людям, навіть близьким: мудрість Фаїни Раневської

Вміння вчасно закрити рот — одне з найважливіших у житті...
4.2к.

Щастя у кожного своє, але це завжди річ дуже тендітна. Не лякайте його, бережіть...

«Щастя — як тепло в будинку: відкрив двері і полетіла. Двері нашої душі — наші роти», — якось сказала Фаїна. Іноді краще використовувати вуха, а не роти.

Щастя — річ тендітна, воно повинно перебувати всередині

Щастя — особлива річ, практично казкова. У кожного різне уявлення про щастя. Пошук щастя — це загадка, в яких ми намацуємо те, що любимо. Хтось знаходить щастя в дітях, хтось на роботі, хтось у чашечці запашної кави і ранковому спокої. Щасливі люди схожі, але щастя у всіх різне. Кожен вважає, що саме його спосіб жити „самий-самий“: трудоголіки вважають, що щастя в праці, а відпочинок — марна трата часу, а йоги вважають, що медитативний спокій і є щастя і благо, все інше — суєта.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Багатодітна мати не повірить, що хтось щасливий у відриві від дітей. Одиниці з нашого оточення візьмуть наше щастя таким, яке воно є, без порад і нерозуміння. Чуже щастя не потрібно розуміти, якщо ви хочете кращого для людини — просто прийміть його і не намагайтеся змінити тонку настройку життя. Якщо ви не впевнені, що люди навколо без будь-яких застережень приймуть ваше щастя, яким би незвичним воно не було, не відкривайте двері душі, не випускайте тепло даремно, інакше стане холодно і незатишно від того, що ви відкрилися.

Не говоріть погано про колишніх друзів і половинках

Відносини з людьми — те, що може зробити нас щасливими і нещасними. Іноді одночасно. На шляху зустрічаються різні люди. Іноді мова так і хоче висловитися по повній про тих, хто перевірку не пройшов. Але розповідати про неприємних минулих відносинах, про нехороших знайомих і друзів, іншим людям не варто. Люди, які є в нашому житті — це наші власні уроки, які ми самі повинні зрозуміти. Коли ми говоримо погано про інших людей, ми насамперед говоримо погано про себе, показуючи, що ми так нічого і не зрозуміли, не винесли з відносин і не розібралися в самих собі.

Найсильніші люди говорять про ворогів тільки хороше. Якщо вам вдалося знову знайти опору в житті після розриву відносин або зради в дружбі, ви сильна людина і навряд чи будете погано говорити про інших. Говорячи добре про інших, навіть якщо вам складно — ви показуєте свою силу, кажучи про інших погано — слабкість.

Коли хочете завести друзів, говорите не про себе, а про них

«Чому у мене мало друзів? Я що, недостатньо хороша собою, недостатньо розумна і дотепна? Ні, просто ви говоріть про себе, а про співрозмовника», — якось сказала Фаїна. Друзів завойовують вухами, а не мовою. Нерозуміння цієї простої істини приводить людей до самотності. Люди навколо хочуть того, що й ви: говорити про себе. Дайте людині навпаки поговорити про себе, використовуйте свої вуха і ви завоюєте його серце, а далі самі будете вибирати тих, хто вам цікавий і хто вміє слухати вас — так зароджується дружба.

Вміння вчасно закрити рот — одне з найважливіших у житті. Тільки розуміємо ми його перекручено: намагаємося закрити рота іншим. Ми часто говоримо: „Він так багато говорить!“, але я жодного разу не чула: „Він так багато слухає!“. Коли людям не з ким поговорити — це лише означає, що їх немає кому слухати. Коли людям погано, воно не шукають тамаду, вони йдуть туди, де можна висповідатися, туди, де будуть слухати. Але в дружбі є одне правила: якщо ви використовуєте свої вуха заради друга, він повинен терпіти ваш язик — це обопільна згода.

За матеріалами: Мудрий погляд

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст