Психологія

Ваш головний ресурс — це ви. Бережіть його заради інших

Ось такий парадокс...

Нещодавно одна жінка, яку я дуже поважаю, і думка якої ціную ось вже протягом останніх двадцяти років, сказала приблизно наступне:

— Самий потрібний людина в моєму житті — це я. В першу чергу я вкладаю все в себе. Без мене нічого не буде. Тому важливо, щоб мені було добре...

Цим вона мене здивувала. Подумки я хмикнула, не погоджуючись.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Головне — це я.....

А як же, як же? Безкорислива любов до своїх дітей, до батьків? Питання етики, самопожертву? Так, нарешті, банальне «світячи іншим, згораю сам»? Це все куди подіти, як поєднати з озвученою мені презумпцією безумовного егоїзму?

І ось, в розпал мого внутрішнього пихтіння, я згадала те, що сталося зі мною майже два роки тому.

Тоді в нашій сім'ї виник якийсь бум, як в однойменному фільмі. Ми купили квартиру, яка, крім величезних іпотечних внесків, вимагала безперервного вливання у вигляді кахлю, ламінату, шпалер і тому подібної высасывающей грошей нісенітниці.

Загострилася хвороба живе з нами дідусі.

Моя робота вимагала від мене нескінченних розумових вкладень і часу.

А дочка "закомизилася", возмечтав кинути навчання, з гаслом «не хочу учиться, а хочу пити, балдеть і веселиться».

Я розривалася на частини між роботою і обов'язками доглядальниці при лежачому хворому, намагаючись при цьому бути уважною дружиною і турботливою матір'ю. Мені, з моїм дефектом відмінниці, хотілося догодити одразу всім, та про себе я взагалі забула. Жила інтересами інших, одночасно намагаючись допомогти кожному.

І знаєте що? Всі навколо були мною задоволені.

Чоловікові не подобалося, що стан батька погіршується, незважаючи на всі мої старання, а я стаю якоюсь нервовою. На роботі бажали неодмінних трудових подвигів в ім'я фірми, і лаяли мене, що їх немає.

Дочка була незадоволена тим, що я їй мало приділяю уваги, і мабуть, все епопея з киданням навчання була затіяна мені зло. Мама була незадоволена відразу всім — вона завжди мною незадоволена...

Цей гніт невдоволення висів на до мною, тиснув мене, забарвлюючи моє життя у безнадійні тужливі тони. Я наче був на дні колодязя, дивлячись на світ через маленький круглий отвір з далекого темного низу...

Спочатку підскочив тиск до неймовірних цифр. Потім я, що вважала себе абсолютно здоровою жінкою, як вирок, почула думки лікарів про моїх запущених хронічних хворобах, які раптом всі разом дали про себе знати. Одного разу мене, як Попелюшку в одній туфлі, відвезли з роботи на швидкій допомозі...

А я з останніх сил все крутилася, намагаючись кожному дати по максимуму і нескінченно звинувачуючи себе за те, що не виходить. Я свої ресурси черпала величезними порціями для тих, хто в них потребує.

Думала, що у мене їх бездонна бочка.

А от ні, не бездонна. І такими темпами свою бочку я швидко вичерпала до дна. Мені більше нічого було дати.

У кінцевому рахунку, незважаючи на всі мої зусилля, дідусь помер, чоловік з родини пішов, дочка кинула навчання. А мама досі мені очі коле тим, як мене використовували чужі люди. Спасибі, хоч з роботи не вигнали. Залишили з жалю за багаторічну сумлінну працю.

Я була, що називається, біля розбитого корита. Самотня, хвора, старіюча баба. Без свого головного ресурсу — себе.

Зараз я збираю по краплинам, як ртуть з зламаного градусника. Склеиваю, додаю. Вкладаю. Але мені ще здається, що в моєму посудині діра, і все, що я туди вливаю, випливає з якогось невидимого мені кінця. Відновити себе виявилося дуже складно, навіть, мабуть, і неможливо. Я на все життя залишуся — як склеєна чашка, з ненадійно приклеєними один до одного частинами.

Життя дала мені міцний, хороший урок.

Не можна черпати себе нескінченно — заради будь-яких, навіть самих благих, цілей. Залиште собі себе. Коли ви будете порожні — вам нічого буде дати іншим, навіть найулюбленішим.

Якщо ви вичерпали себе до дна, ви не зможете допомогти своїй дитині і старим батькам. І ваш улюблений чоловік не буде щасливий поруч з вами.

Не допускайте, щоб ваш ресурс виснажився, адже тоді ви вже нікому не зможете допомогти. А без вашої допомоги — нічого не буде. Вас не буде. Головне — щоб вам було добре, решта додасться.

Ваш головний ресурс — це ви. Бережіть його заради інших.

Ось такий парадокс...

Автор: Олеся Іванова

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст