Психологія

Кажуть, у світі є особливий чоловік – він з'являється поруч, коли ви зневірилися

Нам усім дуже потрібен такий чоловік!
4.2к.

Кожному потрібен такий чоловік...

Кажуть, у світі є особливий людина.

Він той, хто сідає поруч в маршрутці, коли твоє життя примудряється впасти за раз, коли особистий хрест стає занадто важким, щоб нести його на спині. Коли твої руки трусяться – і голос, напевно, трясся б, якби камінь у грудях не заважав говорити. Коли всі каламутніє, стає зовсім не важливим; коли зв'язки, як ниточки, рвуться, а сенс – начебто, знайдений – здається дурною вигадкою, виправданням власної марності. Саме в цей момент особлива людина займає сидіння поруч з тобою. Мовчки поглядає на тебе, а потім вимовляє щось просте, але до болю, до вдячного сміху необхідне. Те, що дає тобі сили пройти ще кілька днів.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ти посміхаєшся і навіть жартуєш. Сором'язливо прикриваєш обличчя обома трясшимися ще недавно руками, бажаючи приховати свою незграбну, але явну розбитість, так виразно побачену сусідом. Але в глибині душі ти знаєш, що тебе ніхто не засуджує. І тобі від цього легше.

Людина виходить з тобою на одній зупинці. Іноді проводжає до будинку, але потім, як годиться всім творцям добрих справ, відправляється далі по світу. Допомагати іншим приреченим.

Незабаром його зустрічають десь ще. Він застає заплаканих і порожніх, але рішучих у власному знищення. Вигорілих всередині, забитих, наповнених болем до самих країв. Вони мовчать міряють своїми кроками дороги, безвольно плетуться куди-то до кінця шляху.

Чоловік застає їх у краї. Цим краєм є що завгодно – висотна будівля на околиці або доріжка в улюблений парк, вулиці Центру, двері під'їздів... У кожного цей край – свій.

Але саме там їм зустрічається людина. Сонячний за природою, з приглушеним світлом в очах, він вимовляє:

– Чи можу я чимось допомогти?

І люди не можуть йому відмовити. Ворожі спочатку, замкнувшись у собі і власному відчайдушному нещастя, вони раптом відповідають, відкрившись простому перехожому.

– Так, можете! – так часто кажуть вони. І багато, трохи пізніше, додають: – Зробіть... що завгодно. Розкажіть мені щось, торкніться мене... Тільки не залишайте мене одного. І, дуже прошу вас, не опиніться ані злодієм, ані сволотою, ні обманщиком. Не опинитеся поганим. Мені не пережити ще й це.

І біль випливає назовні. Вона накриває величезною хвилею, і тіла разом з душами здригаються – і тремтять. Знедолені, люди задихаються в риданнях і власному безнадійному, поглинає і безпросвітний горі. І притискаються до людини. А він, виконуючи їх прохання, відчайдушний крик благання, обіймає їх теплими, дбайливими руками і колише, не відпускаючи, немов заблуканих дітей. Він не відпускає людей до тих пір, поки яскрава біль, що раптом вийшла назовні, не покине змучені серця. Поки спокій родом з дитинства не огорне їх свідомість, унимая нервову дрож.

Після цього чоловік прощається і прощає: за сльози і за хвилинну слабкість, за розповіді про життя, ненависть і за біль. За всі ті вади, яких ми так соромимося, але які є у всіх нас. І люди, прийняті, заспокоєні, знову намагаються жити. Якщо не заради себе, то хоча б для тих, хто, як Людина, не кинув їх у час темряви. Вони знову вірять в добро – і, зовсім крапельку, в диво, адже такі рятівники – зразок подарунка небес. Вони вірять в себе і, іноді, навіть в те, що зможуть стати такою ж Людиною, небайдужим до чужої порожнечі.

Адже відчайдушним людям нестримно потрібен той, хто буде поруч, коли у них закінчаться сили. Хто стане стіною перед самим кінцем шляху, коли весь світ збляк, а майбутнє – радісне, яскраве – обрушилося картковим будиночком.

Нам усім дуже потрібна така людина.

І таких людей було багато, якби кожен із нас вирішив зробитися ним для інших.

Автор: Олена Корф

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст