Психологія

Головний ознака розумної жінки

Коли кажуть, що людина добре влаштувався в житті, мають на увазі високу посаду, неважку роботу і комфортне житло. Але влаштуватися — це не про гроші і майно...
3.5к.

Коли кажуть, що людина добре влаштувався в житті, мають на увазі високу посаду, неважку роботу і комфортне житло. Але влаштуватися — це не про гроші і майно...

Лектор запитав у своєї аудиторії: «Як ви вважаєте, яку жінку можна назвати розумною?»

Всі мовчали, перебираючи в голові образи — від мами і першої вчительки, до відомих актрис і дружин президентів.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Лектор чекав відповіді. Із залу почулися голоси:

— Та, яка зробила своїх дітей і чоловіка щасливими.

— Та, яка приймає правильні рішення.

— Та, яка не упахивается на роботі (зал сміється).

— Та, яка не зв'язується з дурнями (знову сміх).

— Позитивна і з гідністю.

— Заробляє більше чоловіка.

— Та, яка знає, яка вона насправді дурна.

Я дивилася цю лекцію в запису. Якби знаходилася в залі, то відповіла б: «Терпляча». Не сама придумала, а прочитала в книзі у одного розумного письменника.

Терпіння — це витримка і контроль, це вміння сидіти в засідці і чекати, це навичка переживати важкі часи, відчуваючи спрагу, голод, дискомфорт. Навіть картопля без терпіння не виросте, і троянда не розквітне. А вже що говорити про відносини з оточуючими...

Не завжди за блага треба боротися. Іноді потрібно запастися терпінням, щоб їх отримати. Розумна жінка — спокійна і врівноважена.

Цю версію ніхто не назвав. Кожен другий згадував гроші, забезпеченість. Але не для всіх гроші одно щастя.

Комусь потрібно сидіти в лабораторії, а комусь- танцювати на сцені. У кожного своє щастя. Щоб займатися тим, що тобі цікаво, тут і зараз, для цього і правда, потрібен розум.

Лектор, посміхнувшись, процитував рядок з Сартра:

Розумні люди не бувають злими, злість передбачає обмеженість.

Іноді потрібно як слід розсердитися, щоб привести справи в порядок, щоб перейти на новий рівень розвитку. Злість — як паливо. Непримиренність з тим, що є. Жага більшого, нового.

А от у стосунках з людьми злий бути нерозумно. Треба шукати «своїх» людей, а не мучити себе негативними емоціями.

Коли кажуть, що людина добре влаштувався в житті, мають на увазі високу посаду, неважку роботу і комфортне житло. Але влаштуватися — це не про гроші і майно. Це про відсутність роздратування і злості, в першу чергу.

За матеріалами: Мадам Хельга

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст