Психологія

Скільки разів можна прощати близької людини: східна мудрість

Тобі плюють в душу і б'ють у спину, а ти прощаєш і прощаєш...
5.5к.

Мати Тереза говорила: «Для міцного сімейного союзу не достатньо однієї любові. Потрібно навчитися прощати...» Дивлячись на статистику розлучень, прощати у нас не вміють.

А може, це й на краще? Є такі речі, на які неможливо закрити очі. І чим раніше люди, які абсолютно не підходять один одному розлучаться, тим краще.

Але є і такі союзи, з яких не так просто вибратися і забути відносини, як страшний сон. Мати і дочка, батько і син. Бабусі, дідусі та їх онуки. Сестри і брати. Кров — не вода, від близьких не відмахнешся. Доводиться вибудовувати відносини.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

По телевізору показують серіал, в якому героїня багато прощає своєї молодшої дочки. Та пішла по похилій, грубіянить матері. А вона все прощає і прощає. Глядачі ворожать, а чим справа скінчиться? Але поки просвіту ніякого немає.

Дочка сказала: «Якщо ти хоч щось мені заборониш, ти мене більше ніколи не побачиш».

Що робити матері в такому випадку?

Юнацький максималізм можна пережити.

Але і в стосунках дорослих людей не все так гладко, як хотілося б. Сатирик сказав: «Мудрість не завжди приходить з віком. Іноді вік приходить один».

55-річна дочка моєї 83-річної сусідки виховувалася як королева і аристократка, а виросло те, що виросло. Матір свою не цінує і не поважає, репетує з будь-якого приводу. В обох тиск потім скаче так, що доводиться викликати швидку.

Потім бабуся запитує у мене: за що вона зі мною так?

І відповіді немає, тому що все життя вона прагнула бути хорошою матір'ю. Собі нічого, найкращий шматочок — донечці. На таку старість не розраховувала. Можливо, любила і виростила монстра. А може, життя нас такими робить.

І ось вона в черговий раз запитує: «За що вона зі мною так?», а я мовчу і думаю, що вона ні за що, а всім нам, що живуть в цьому будинку, гарний урок, як вести себе НЕ потрібно. Як огидно така поведінка виглядає з боку.

Арабська мудрість говорить:

«Ви будете прощати близької людини, поки не зненавидить його».

Я тільки недавно прочитала цю фразу і зрозуміла, що в нескінченному прощення немає виходу на світло, немає результату у вигляді відполірованих до ідеального стану відносин. Є тільки морок, темрява, безвихідь і сморід.

Тобі плюють в душу і б'ють у спину, а ти прощаєш і прощаєш.

Не треба так. Треба віддалятися. І йти. Навіть від близьких.

У 83 роки це складно зробити. Іноді краще жити ось з такою дочкою, ніж зовсім одній. Але знаю, що є маленький нюанс: ця бабуся переписала все майно на дочку, віддала їй у руки кермо правління своїм життям. Ось та і відчуває свою повну безкарність.

А може, нерухомість тут не при чому. Вся справа в характері.

Але висновок один: потрібно уникати будь кабальній залежності від інших: моральної, фінансової, фізичної. Потрібно залишати собі простір для маневрів, інакше не залишиться нічого іншого, як прощати людині те, що йому пробачити не можна...

За матеріалами: Кольоровий Бульвар

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст