Психологія

Більше, ніж спадщину: 4 істини про життя, які потрібно передати своїм дітям

Мудрість, яку старі люди передають своїм нащадкам у різних куточках землі.
1.8к.

«Не вчіть мене жити. Краще допоможіть матеріально» — говорив Остап Бендер. «Якщо упустити золото і книгу, підніми спочатку книгу» — говорить єврейська приказка.

Один мій передплатник розповів у коментарях, що йому довелося працювати з китайцями. Що чекають росіяни до свята? Премію, звичайно ж. І тим більше, тим краще.

Китайці ж, коли дізнавалися, що одні буде видано грошове заохочення, а іншим — грамоти, приходили в бухгалтерію і відмовлялися від грошей, всім хотілося отримати почесну грамоту.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

«Гроші можна витратити за один день. А цей лист в рамочці я онукам покажу» — сказав один з них.

Соціологи, які вивчають масове поведінки людей, прийшли до висновку, що з віком гроші перестають хвилювати людини, на перший план виходить завдання не заробити якомога більше, а прищепити своїм нащадкам правильні цінності.

Я зібрала найбільш цитовані мудрості, які старі передають своїм дітям у різних куточках землі:

Китай: «Хатина, де сміються, багатшими палацу, де сумують»

Немає нічого дорожче життя, а сміх продовжує життя. Ці слова про те, що оточення, яке приємно серцю, стоїть вище комфортних умов життя. Будьте там, де вас люблять. І йдіть звідти, де вас терплять.

«Твій дім там, де спокійні твої думки» — кажуть китайці.

Індія: Збирай старанно те добро, яке не може бути викрадено злодіями або захоплено тиранами, яке і на останньому шляху твоєму тебе не покидає, не зникає і не тліє.

«Все своє — ношу з собою» — говорив давньогрецький філософ. Він мав на увазі: здоров'я, освіта, навички, почуття гумору, поблажливість.

Східна мудрість: «Посієш вчинок — пожнеш характер. Посієш характер — пожнеш долю».

 

Єврейська мудрість: «Не страшно, якщо над тобою сміються. Гірше, якщо над тобою плачуть».

Не сумувати. Не опускати руки. Все погане можна пережити. Воно трапляється з нами не як покарання, а для досвіду.

За матеріалами: Мадам Хельга

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст