Психологія

Чому ми зберігаємо сервізи, прикраси і яскраві емоції для особливого випадку?

Завтра немає. Є тільки сьогодні, яке не менш унікальна, ніж 31 грудня або яке-небудь там 8 Березня. Тож поспішимо...
1.8к.

Нагадування про те, що найважливіше відбувається сьогодні. Не відкладайте на завтра. Нічого з того, що вам може принести радість, не відкладайте...

У тітки Раї розбився сервіз. Назовсім. Весільний сервіз на дванадцять персон. До побачення, золоті каемочки і штампики Made in Germany на звороті кожного предмета — дядько Котя впав з антресолей разом з коробкою.

— Ой, — тітка Рая навіть зацікавилася. — Він же фарфоровий!

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Наче фарфорові не б'ються. Потім вона усвідомила трагедію, лежала в кріслі: «Микола, валідолу!», дзвонила всім, і навіть мені, незважаючи на міжмісто, і оплакувала свою молодість, разлетевшуюся на тисячу дрібних осколків:

— Нам його батьки подарували двадцять років тому. Ми його не чіпали, чекали особливого випадку, порцелянової, господи прости, весілля. І що? Тато помер, у Коті вивих гомілки, у мене тиск. І ніхто, зауваж, так жодного разу і не користувався цими тарілками. Ідіоти.

Я задумалася. Чому ми зберігаємо сервізи, прикраси і яскраві емоції для особливого випадку? Навіщо ми бережемо ароматичні свічки для «спеціальної ночі», ховаємо сережки з діамантами в скриньку, шлепаем дитину по руках, коли він намагається «завчасно» стягнути зі столу ковбаску і притримуємо ніжні слова до Дня святого Валентина? Чим цей день, це мить гірше очікуваних? Точно «ще встигну»?

Майже всі дзвінки з палаючих веж-близнюків у Нью-Йорку містили визнання в любові. Люди телефонували своїм близьким, залишали записи на автовідповідачах. «Я. Люблю. Тебе» — сказати це виявилося найважливішим, що треба було встигнути зробити на Землі.

Реальність, якщо вірити енциклопедії, — це «існуюче в дійсності», той самий мить між минулим і майбутнім. Не треба відкладати про запас, ныкать на антресолі, ховати до «коли-небудь» те, що тут і зараз може принести задоволення, радість і посмішку.

Завтра немає. Є тільки сьогодні, яке не менш унікальна, ніж 31 грудня або яке-небудь там 8 Березня. Тож поспішимо. Помиритися. Побачити океан. Пограти з сином, обійняти доньку, подарувати мамі ще один флакон «Шанелі 5» — щоб користувалася не тільки у свята, а щодня. Треба встигнути. Прочитати. З'їсти суп з морського їжака або запечену сарану. Подивитися улюблений фільм і забути про брудний посуд в раковині. Купити тітки Раї новий сервіз і влаштувати грандіозний вечерю. Поквапитися сказати про свою любов — до того, як підуть фінальні титри.

Автор: Наталія Радулова

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст